Доступність посилання

ТОП новини

У Рівному вимагали належного вшанування жертв політрепресій


Громадськість Рівненщини вимагає від влади та місцевого самоврядування належного вшанування жертв репресій і демонтажу пам’ятників тоталітарної доби.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, з цією вимогою сьогодні від імені жителів області виступили представники «Просвіти», Спілки письменників і Спілки журналістів, а також молодіжної організації «Пласт» на засіданні постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури і духовності.

Підставою стало звернення депутата обласної ради Георгія Лебедюка. У документі йдеться про необхідність створення тимчасової депутатської комісії для вирішення питання належного вшанування пам’яті жертв розстрілів, проведених радянською владою у місті Дубно у червні 1941 року, та заміни стели пам’ятника, встановленої на честь осіб, причетних до політичних репресій.

Громадський активіст, священик Віталий Поровчук нагадав про самовільну реставрацію пам’ятника енкавеесівцям та партпрацівникам під містом Дубно і наголосив на тому, пам’ять сотень в’язнів дубенської в’язниці досі належним чином не пошанована.

Віталій Поровчук пропонує провести на місці захоронення розкопки й ексгумацію, як це нині відбувається у Володимирі-Волинському. Доповідач повідомив, що ситуацію навколо Дубенської в’язниці нині вивчає Інститут національної пам’яті Польщі – адже, за спогадами очевидців, у червні 1941-го в Дубні були розстріляні і поляки, і євреї.

Як повідомили депутати обласної ради Степан Молчан та Олександр Івашинюта, в області лишилося чимало монументів, встановлених на вшанування працівників НКВС, або таких, що містять символи тоталітарної доби, такі, як герб Радянського Союзу.

Тим часом просвітянка Євгенія Гладунова висловлює обурення тим фактом, що приватний власник допустив руйнацію будинку розстріляного у Сандармосі волинського поета Валер’яна Поліщука, а в Рівному на місці колишньої в’язниці НКВС приватна структура побудувала більярдний зал. Просвітяни нагадують міському голові Рівного про його обіцянку не допустити функціонування розважальних закладів у цій будові.

Упродовж тижня рівняни вшановують пам’ять загиблих у Сандармоху, серед яких, окрім Валер’яна Поліщука, ще троє уродженців Рівненщини – Сергій Пасевич, Петро Приступа і Савеліян Сапега.
XS
SM
MD
LG