Доступність посилання

ТОП новини

Обама та республіканці мають примиритись, щоб уникнути «фіскальної прірви»


США наближаються до фіскальної прірви – 1-го січня 2013 року добігають кінця кілька урядових програм. Як наслідок, одночасно буде скасовано податкові пільги для американців, які діяли з 2010-го року та скорочено бюджетні видатки. Якщо це станеться – Америку чекає криза.

Не допустити цього – головне завдання ново переобраного президента Барака Обами. Він має 7 тижнів щоб досягти порозуміння із республіканцями у Конгресі та зробити те, чого від влади очікують, всі без виключення американці – відвернути погіршення, а про покращення можна буде задуматись пізніше.

Передумови для успіху місії є: впевнена перемога Обами – здається зробила республіканців значно зговірливішими. Втім їх вимоги до президента незмінні – не допустити підвищення податків для багатих та скоротити видатки на уряд.

Спікер Конгресу США Джон Бенер вже дав Обамі знак, що республіканці готові до примирення та спільної роботи з демократами.

"Пане президенте, настав ваш час. Ми чекаємо на ваші кроки, не як демократи та республіканці, а як американці. Керуйте нами!", – заявив Бенер.Демократ Обама теж говорить про об’єднання.

"Ми – це більше ніж амбіції окремих людей, ми більше ніж окремі штати, які підтримують республіканців, чи демократів. Ми завжди будемо Сполученими Штатами Америки", – наголосив у нещодавній промові президент.

Порозуміння між демократами та республіканцями конче необхідне країні. 1-го січня в країні одночасно має відбутися скорочення видатків бюджету та будуть скасовані податкові пільги. Це може штовхнути економіку США у нову рецесію. Кризу можна відвернути, але для цього сторони мають домовитися. А це не просто. Республіканці виступають за скорочення державних видатків, а демократи за їх зростання.

"Своїм вибором американський народ дав зрозуміти, він проти підвищення податків!", – переконує Бенер.

У демократичному таборі кажуть що готові до компромісу. Вибір американців зрозумілий – партії повинні працювати разом. Лідер демократів у Сенаті, Гаррі Рід каже – демократи готові відмовитись від додаткових бюджетних витрат, якщо республіканці погодяться на підвищення податків для багатих.

"Виборці хочуть балансу. Надто до ситуації із бюджетом та податками", –каже Рід.

Миролюбний настрій лідерів поділяють не всі. Популярний консервативний радіо ведучий Раш Лімбо, заявив, що республіканці програли країну, а Сара Пейлін пророкує Америці кризу.

"Ми розуміємо, що принесуть ще 4 роки президентства Обами. Це страшний удар по економіці. Всім нам треба замислитись", – заявила Пейлін.

Політичний аналітик з Інституту Брукінгса у Вашингтоні, Томас Манн прогнозує – сторони таки домовляться. Після переобрання Обами республіканці не мають морально права блокувати роботу Конгресу. Такі дії лише зашкодять партії та країні.

"Наближення фіскальної прірви та результати виборів створюють підстави для встановлення порозуміння між обома сторонами", – підкреслив Манн.

Для того щоб справдити очікування американців сторони мають дуже мало часу. Нова криза не потрібна ні республіканським ні демократичним виборцям.

(Передрук з "Голосу Америки")

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG