Доступність посилання

ТОП новини

Росія готова знизити Україні ціну на газ в обмін на приєднання до Митного союзу


Ціна на газ для України може бути знижена, «якщо ця країна приєднається до Митного союзу», заявив сьогодні голова департаменту країн СНД МЗС Росії Михайло Євдокимов.

Як повідомляло Радіо Свобода, за його словами, в рамках союзу немає експортних мит, тому в разі, якщо Україна вступить до Митного союзу, ціна на газ і нафту для неї знизиться. Точної цифри, однак, Євдокимов не назвав.

Він також заявив, що переговори Києва з Євросоюзом про загальну зону вільної торгівлі – не перешкода для приєднання до Митного союзу, оскільки, за словами російського дипломата, одна країна може перебувати одночасно в декількох об’єднаннях такого типу.

Офіційної реакції української влади на ці заяви поки що не надійшло.

Минулого місяця віце-прем’єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в інтерв’ю радіостанції «Голос Америки» висловив переконання, що при виборі між Митним союзом Росії, Білорусі і Казахстану та Європейським Союзом Україна повинна обрати Євросоюз.

Коментуючи пропозиції Росії про дешевий газ для України в обмін на її приєднання до Митного союзу, урядовець висловився проти прийняття такої пропозиції.

«Якщо робити вибір для України, то ми повинні орієнтуватися на Європейський Союз. Ми європейська країна, і ми повинні добре розуміти, що в Європі кращі стандарти і демократії, і ринкової економіки. Та й ринок у п’ять разів більший, ніж у тих же, скажімо, країн СНД», – сказав тоді Тігіпко.

Дивитись коментарі (4)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG