Доступність посилання

ТОП новини

Контрабандні літаки намагалися ввезти в Україну?


Як-40 (фото з сайту http://www.airwar.ru/enc/craft/yak40.html)
Київ – Контрабандний канал збуту літаків, які ввозили в Україну за заниженими цінами, викрила запорізька митниця ще місяць тому. А у вівторок фірма-імпортер, у якої митники конфіскували за рішенням суду літак Як-40, повідомила, що намагається повернути літак завдяки апеляційній скарзі. Стягнення штрафу за свою нібито контрабандну діяльність фірма називає несправедливим, мовляв, митники самі радили, в який спосіб краще оцінювати вартість літака. Між тим, експерти допоки цю ситуацію коментувати не наважуються.

Передісторія така: в середині жовтня запорізькі митники повідомили про перекриття контрабандного каналу. Мовляв, через нього в Україну ввозили пасажирські реактивні літаки Як-40, а підприємство «ІстКліппер», яке займалося цими перевезеннями, навмисно занижувало їхню вартість задля уникнення значних податків.

«Посадові особи даного підприємства понесуть покарання у вигляді штрафу на суму 5,8 мільйона гривень. Це в першому випадку, а також конфіскацію літака. А в другому випадку санкція статті передбачає штраф у сто відсотків вартості товару або конфіскацію. Це буде 7,7 мільйона гривень», – заявив тоді заступник керівника Запорізької митниці Олег Наконечний.

Митниця дала погану пораду?

Між тим представники «ІстКліппера» подібні звинувачення наразі відкидають. Кажуть, що перед ввезенням в Україну радилися з представниками митниці і саме вони пропонували компанії розмитнювати літак на основі незалежного експертного оцінювання.

Утім, саме така експертна оцінка і стала згодом причиною судового позову, зазначають представники підприємства.

«Вони повинні думати були про державу. Не так, що спочатку сказали: «Так, погоджуємось. 470 тисяч гривень і розмитнюйте». А потім – 600 тисяч. Якщо так будемо ставити питання, то в державу Україна ніхто взагалі ні з чим не прийде. І те, що зараз Президент турбується про поліпшення інвестиційного клімату, так і залишиться пустими розмовами. Згори будуть говорити: «Проявіть лояльність», – а знизу митники будуть робити свою антидержавну справу», – наголошує адвокат компанії Віктор Петруненко.

Повторення проблеми

За словами представників «ІстКліпперу», конфіскований митницею літак Як-40 1971 року виробництва використовувався під час бойових дій у колишній Югославії. Після пошкодження внаслідок обстрілу його відправили на ремонт до Білорусі у 2006 році. Однак по завершенні цих робіт до Сербії літак не вдалося повернути: там змінилося законодавство. Тож продовженням його ремонту і введенням в експлуатацію погодилися зайнятися в Україні. Передбачалося, що літак буде використовуватися для внутрішніх перевезень. А от інформацію щодо його експлуатації ВІП-персонами представники фірми заперечили.

Сама ж компанія «ІстКліппер» працює на ринку з 2009 року. І це другий літак, який вона намагається ввезти в Україну. Однак з митницею були проблеми і першого разу – у 2010 році. За результатами експертизи представників митної служби, сума літака і тоді теж не відповідала дійсності, а була зменшена більш ніж у чотири рази, що дозволяло уникнути сплати податків на суму в понад мільйон гривень.

Між тим експерти наразі не беруться коментувати таку ситуацію. Натомість сама компанія подала до суду апеляційні скарги стосовно рішення про стягнення штрафу і конфіскацію літака та сподівається, що найближчим часом скарги задовольнять.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG