Доступність посилання

ТОП новини

Витрачені на вибори мільйони окупляться за 2–3 роки? (Огляд преси)


Київ – Партії вже почали звітувати, скільки і на що витратилися на виборах. Із п'ятірки політсил, які увійшли до парламенту, відзвітували троє. Найбільше з них витратили комуністи – 72 мільйони гривень, найменше «Свобода» – трохи більше ніж 23 мільйони. Партія УДАР витратила майже 34 мільйони. А ось важковаговики поки офіційних цін не озвучують. Однак, як переконує експерт газети «Сегодня», у порівнянні з минулими виборами ця кампанія була дуже ощадливою – набагато менше грошей витрачалося і на рекламу, і на агітаторів. Витрачені гроші поки не окупилися ні в кого – вони ніколи не окупаються відразу, хіба що через 2–3 роки, коли депутати задіють лобістські схеми, переконує експерт.

До першого засідання нової Верховної Ради лишилося близько місяця6 і майбутні депутати вже обговорюють, якою буде фактична більшість і хто може стати спікером. У Партії регіонів на цю посаду кілька кандидатур: Олександр Лавринович, Олександр Єфремов і Андрій Клюєв. Опозиція за посаду Голови Верховної Ради боротися відмовилася, бо вважає, що спікером і першим віце-спікером можуть залишитися Володимир Литвин та Адам Мартинюк. Як голосуватимуть депутати і хто ж очолить парламент, досліджували «Ізвєстія в Україні».

Газета «День» зацікавилась, як почуватимуться лідери Об’єднаної опозиції в новому парламенті поруч із політиками, яких вони не взяли у свої списки, але які таки стали народними депутатами. Чи легко буде домовлятися? Чіткої відповіді на запитання, чому все-таки ідейні люди не були включені у списки, а деяких навіть не підтримали в окрузі, керівництво «Батьківщини» так і не дало. Олесь Доній – один із тих, кому вдалося самовисуванцем достатньо впевнено прорватися в наступну Верховну Раду. За його словами, йому довелося боротися як із владою, так і з опозицією. Інтерв’ю з ним видання пропонує під заголовком «Про амбіції та інтереси».

При спостереженні за письменницькими, режисерськими, художніми дебютами кількох останніх років у журналістів тижневика «Коментарі» склалося враження, що це покоління є для мистецтва втраченим і від нього не варто очікувати якихось злетів. Для його представників професія передбачає не серйозну роботу над собою, а радше бажання реалізувати особисті амбіції, прославитися, здобути популярність і швидко заробити гроші. Головним засобом художньої виразності для ниє є «прикольність». З аргументами «Коментарі» знайомлять в статті «Українське мистецтво на порозі декадансу».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG