Доступність посилання

ТОП новини

США: Обама похвалив екс-голову ЦРУ за роботу


У четвер Президент США Барак Обама провів свою першу прес-конференцію після переобрання на другий термін, а також першу – за останні вісім місяців. Питань у журналістів накопичилося чимало. По-перше усіх цікавило, що він думає з приводу скандальної відставки директора ЦРУ Дейвіда Петреуса.

«Зараз, з інформації, яку я маю, я не бачу жодних ознак того, що будь-яка секретна інформація була в результаті розкрита, і що це мало будь-який вплив на національну безпеку», – заявив президент.

Минулого тижня Обама негайно прийняв відставку Петреуса, після того, як стало відомо про його позашлюбні стосунки з жінкою, яка писала про нього книгу. Але під час прес-конференції, вперше спілкуючись на цю тему з пресою, президент відзначив добру службу генерала.

«Ми перебуваємо в більшій безпеці сьогодні саме завдяки зусиллям Дейвіда Петреуса. Зараз я сподіваюсь на те, що він та його родина зможуть все це пережити, і ця історія залишиться не більше, ніж епізодом в його загалом надзвичайній кар’єрі», – наголосив Обама.

Під час прес-конференції Обамі довелося захищати ще одного свого близького соратника – Посла США в ООН Сюзан Райс, яка є одним з ймовірних кандидатів на посаду Держсекретаря США після відходу Гілларі Клінтон. Республіканці у Сенаті вимагають провести розслідування, аби встановити, чому Сюзан Райс публічно та неодноразово стверджувала, що напад на консульство США в Бенгазі, Лівії, був стихійним і спровокованим анти-ісламським фільмом. Сьогодні відомо, що це була спланована атака терористів. Цей скандал може зашкодити шансам Райс отримати нову посаду, адже призначення президента мусять бути затверджені в Сенаті.

Про свою недовіру Райс та намір голосувати проти її затвердження вже публічно заявили сенатори – республіканці Ліндсі Грем та Джон Маккейн. Обаму це розлютило. «Якщо сенатори Маккейн та Грем чи інші шукають винного, то нехай ідуть до мене. Переслідувати посла США в ООН, яка не має жодного стосунку до Бенгазі, плямувати її репутацію – це просто жахливо», – заявив він.

І ще одна тема, яка хвилює багатьох американців, – так званий фіскальний обрив, який чекає країну на початку наступного року. Президент в цьому питанні зайняв жорстку позицію. Він не погодиться на жодні домовленості з республіканцями, які не включають підняття податків для найзаможнішої верстви населення.

Коли мова йде про найвищі 2%, то чого я не збираюся робити, так залишати податкові пільги для тих, кому вони не потрібні. Це нам коштуватиме майже трильйон доларів
Барак Обама
«Коли мова йде про найвищі два відсотки, то чого я не збираюся робити, так залишати податкові пільги для тих, кому вони не потрібні. Це нам коштуватиме майже трильйон доларів», – зауважив Обама.

Республіканцям буде важко це проковтнути. Поки що вони готові розглядати лише скасування певних податкових пільг та закриття податкових лазівок. Вони сподіваються, що цього буде достатньо.

«Якщо ви уважно подивитися на те, що президент пропонує, і що я пропоную, то ви побачити, що не існує перепон для того, щоб почати переговорний процес», – зробив спробу до пошуку спільного ґрунту спікер Палати представників республіканець Джон Бейнер.

Обама вказує на те, що його позицію підтримує народ: «Між іншим, зі мною в цьому питанні погоджується більше виборців, ніж за мене проголосували. Більшість американського народу визнає, що якщо ми хочемо серйозно взятися за зменшення бюджетного дефіциту, ми мусимо застосовувати збалансований підхід. Помірковане збільшення податків для заможних не пустить їх по світу з простягнутою рукою. Вони все ще залишатимуться багатіями».

Я відкритий до нових ідей. Якщо наші колеги – республіканці чи демократи – мають гарні ідеї щодо поповнення бюджету, то я їх вислухаю
Барак Обама

Але Обама дав знати, що він готовий і до альтернативних рішень. «Я відкритий до нових ідей. Якщо наші колеги – республіканці чи демократи – мають гарні ідеї щодо поповнення бюджету, то я їх вислухаю», – сказав він.

Якщо до кінця року демократам та республіканцям не вдасть домовитися, збідніє, у першу чергу, американський середній клас. Податки більшості родин збільшаться на понад чотири з половиною тисячі доларів у рік. А економіка країни може скотитися у нову рецесію.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG