Доступність посилання

ТОП новини

У Кривому Розі провели пікет за перейменування вулиць імені «катів українського народу»


Близько 20 молодих людей пікетували в п’ятницю міську раду Кривого Рогу з вимогою перейменувати вулиці, названі «іменами катів українського народу» Постишева, Косіора, Фрунзе, повідомив Радіо Свобода голова міської організації ВО «Свобода», яка виступила організатором заходу, Юрій Настусенко.

За його словами, учасники акції передали до виконкому міської ради резолюцію, в якій громада вимагає перейменувати вулиці в Кривому Розі.

Як сказав Юрій Настусенко, першочергового перейменування, на думку активістів, потребують вулиці, названі іменами організаторів Голодомору 1932–33 років, які визнані злочинцями рішеннями судів.

«Мені це болить, у моєї бабусі, приміром, батьки померли під час Голодомору, тітка другої бабусі просто зникла у той рік… Нам не повинно це бути байдуже. Як можна терпіти на вулицях імена тих, хто нищив наш рід?» – сказав Радіо Свобода активіст.

Як розказав Настусенко, акція відбувалась за посиленої охорони міліції: правоохоронці стояли по всьому периметру будівлі і не давали мітингувальникам підійти ближче до входу. Реакції влади не було.

«Яка реакція? Три машини «Беркуту», три підполковники і 30 міліціонерів, щоб не пустити нас ближче до міськради. І це був усього ж пікет. І це ефективне використання грошей платників податків на роботу правоохоронців, які мають займатись боротьбою зі злочинністю, ловити злочинців?» – сказав активіст.

Він також повідомив, що у День вшанування пам’яті жертв Голодомору в місті активісти мають намір провести нову акцію протесту за перейменування вулиць безпосередньо біля меморіалу загиблим.
XS
SM
MD
LG