Доступність посилання

ТОП новини

Герман заперечила, що до Президента запрошують тільки лояльних


Ганна Герман, архівне фото
Ганна Герман, архівне фото
Радник Президента Ганна Герман у коментарі Радіо Свобода відкинула в п’ятницю критику, що до Віктора Януковича запрошують лише лояльних до влади представників, яка лунала у зв’язку з його недавньою зустріччю з молодіжними діячами.

«Мені дивно це слухати, бо, наприклад, «Студентська республіка» і її лідер дуже різко завжди ставили питання, і ми не відбирали якось спеціально. І це робила, до речі, не я, – сказала Герман. – Безперечно, у нас буде ширша розмова з лідерами молодіжних рухів, коли відбудеться засідання Гуманітарної ради, ми хочемо їх усіх запросити. Але в нинішньому форматі розмови не було можливості запросити всіх, і ми вибрали тих, які були найцікавіші».

Герман заявила, що Адміністрація Президента запросила на Банкову тих студентських лідерів, які висловили найцікавіші пропозиції щодо молодіжної політики під час підготовки засідання Гуманітарної ради при Президентові на цю тему.

«За всі роки незалежності це перша така зустріч Президента з лідерами студентських рухів. Ми довго домагалися такої зустрічі, і студенти її дуже хотіли. Ми мали дуже мало часу на підготовку. Тому ми взяли тих людей, які тоді, коли ми готували оці матеріали на засідання Гуманітарної ради (яке відбудеться, але пізніше), виглядали найцікавіше, найконструктивніше і найбільш радикально», – запевнила вона.

Молодіжні лідери, які не потрапили на зустріч, дивувалися, за якими принципами відбирали гостей на Банкову.

Лідер Фундації регіональних ініціатив Євген Демченко розповів Радіо Свобода, що до організації, яку він представляє, запрошення на зустріч із Президентом не надходило.

«У мене немає інформації, щоб говорити прямо те, що нас туди навмисно не запросили і не впустили як неблагонадійних, але певні підстави так вважати є, бо наша організація має довготривалу історію стосунків з органами влади з приводу законопроекту про вищу освіту, коли ми постійно виступали проти, захищаючи права студентів», – наголосив він.

Голова «Студентського братства» Олег Яценко, якого теж не запросили на зустріч, сказав Радіо Свобода, що якби він потрапив туди, то неодмінно б порушив актуальні політичні проблеми.

Тим часом один із учасників зустрічі з Президентом, лідер «Студентської республіки» Павло Вікнянський наголосив, що зустріч із Віктором Януковичем була поза політикою.

У зустрічі з Президентом, яка відбулася в середу, крім нього, взяли участь лідер Асоціації керівних органів студентського самоврядування Києва Артем Нікіфоров і ще п’ять їхніх колег.
XS
SM
MD
LG