Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську експонують унікальну мапу України часів козацтва


Фото надане Дніпропетровським історичним музеєм
У Дніпропетровському національному історичному музеї виставили на загальний огляд унікальний експонат – мапу, де зображено Україну, Крим і Чорне море, яка має назву «Taurica Chersonesus…», з атласу французького картографа П’єра Дюваля.

Як повідомили Радіо Свобода в адміністрації музею, атлас був виданий у Нюрнберзі 1681 року. За словами музейників, такої мапи в Україні досі не було. Цей безцінний експонат нещодавно на електронних торгах у Німеччині придбав один із дніпропетровських колекціонерів і подарував музеєві. Вартість покупки не розголошується.

Мапа виконана у техніці «мідерит» з ручним розфарбуванням. Розміри аркуша: 12,5 х 13,5 см. Розміри карти усього 10 на 12,4 сантиметрів.

На карті, зокрема, є добре відомі назви: річка Самара, Дніпро, Арабатська коса, Крим. Мапа не відрізняється точністю, однак має велику цінність для дослідників, бо показує, яким уявляли світ в ті часи.

Оригінальних зображень територій країни в період козацтва збереглось небагато. Упродовж трьох місяців раритет експонуватимуть в оригіналі, а потім його замінять на копію.

П’єр Дюваль жив і працював у Парижі. Найбільшою працею Дюваля є збірний атлас 1654 року, сформований з карт відомих голландських і французьких картографів XVII століття та карт самого Дюваля. Загалом у фондах Дніпропетровського історичного музею наразі зберігається 265 карт ХVІІІ–ХХ століть.
XS
SM
MD
LG