Доступність посилання

ТОП новини

У «Хамасі» заявили, що є домовленість про перемир’я, Ізраїль іще не підтвердив


Речник палестинського радикального войовничого руху «Хамас» заявив у вівторок, що за посередництва Єгипту вже досягли домовленості про перемир’я з Ізраїлем у Смузі Гази, яке набуде чинності опівночі за місцевим часом.

Ізраїль на цей час іще не підтвердив цієї заяви.

Президент Єгипту Мохаммед Мурсі вже заявляв у вівторок, що переконаний у досягненні позитивного результату в переговорах про перемир’я протягом цього дня.

У Єрусалимі прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, зі свого боку, повторив у вівторок, що його країна готова бути «партнером» у стійкому мирі, якщо його вдасться досягти дипломатичними кроками. Водночас, наголосив він, якщо буде все ж необхідна рішуча воєнна акція, Ізраїль піде на неї задля захисту своїх громадян не вагаючись.

Ізраїльський прем’єр заявив про це після зустрічі з генеральним секретарем ООН Пан Ґі Муном, який після відвідин Єгипту прибув до Ізраїлю.

Пан Ґі Мун, зі свого боку, засудив ракетні обстріли Ізраїлю, які здійснює «Хамас» зі Смуги Гази, і водночас закликав Ізраїль до «максимальної стриманості» і застеріг від сухопутної воєнної операції.

Також іще у вівторок до Ізраїлю має прибути і державний секретар США Гілларі Клінтон, теж у намаганні влаштувати перемир’я.

Остання хвиля протистояння між бойовиками «Хамасу» і споріднених угруповань, які обстрілюють ізраїльську територію ракетами, та Ізраїлем, який завдає ударів у відповідь по інфраструктурі бойовиків, триває вже тиждень. За цей час загинули понад сто палестинців і троє ізраїльтян. Ізраїль наголошує, що відповідальність за загибель цивільних палестинців теж несе «Хамас», який розташовує пускові ракетні установки і склади ракет посеред житлових кварталів, біля шкіл і лікарень тощо, використовуючи цивільних як живі щити.
XS
SM
MD
LG