Доступність посилання

ТОП новини

Світова дипломатія намагається загасити конфлікт у Смузі Гази


Найпотужніші сили світової дипломатії намагаються зупинити розгортання близькосхідного конфлікту з новою силою. До негайного припинення вогню у Смузі Гази закликають Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун та державний секретар США Гілларі Клінтон. Попри ці заклики повітряні нальоти Ізраїлю та ракетні атаки з боку палестинців тривають уже тиждень.

Вдруге за час посилення конфлікту ракета зі Смуги Гази досягла Єрусалима. Вона розірвалася на відкритому просторі, не завдавши шкоди людям. Загалом, на території Ізраїлю вибухнуло 60 палестинських ракет, 25 ізраїльтянам вдалося знешкодити у повітрі. Упродовж тижня конфлікту від ракетних ударів загинуло троє ізраїльтян.

Тим часом Ізраїль завдає ударів по приблизно сотні об’єктів у Газі, намагаючись знешкодити склади зі зброєю та приміщення Національного ісламського банку. В результаті нападів, за словами Палестинської адміністрації, загинуло шестеро осіб. Загалом за сім днів конфлікту загинули 115 палестинців, із них 27 дітей.

Перебуваючи в столиці сусіднього Єгипту, Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив, що ізраїльська наземна операція в Газі була б «небезпечною ескалацією» і що її потрібно уникнути.

«Я хочу особисто закликати припинити насильство і запропонувати свою допомогу в досягненні припинення вогню», – сказав Генеральний секретар ООН під час переговорів у Каїрі з головою Ліги арабських держав Набілем аль-Арабі.

Очікують, що переговори про припинення вогню на місці з ізраїльтянами та палестинцями поведе державний секретар США Гілларі Клінтон. За повідомленнями, вона має зустрітися з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу в середу.

Наземна операція в Газі не виключена

Ізраїльська влада заявляє, що готова до переговорів про перемир’я, але не виключає і ширшої воєнної операції у випадку, якщо прийнятної домовленості з палестинцями не буде досягнуто.
Якщо буде потрібна міцна воєнна акція, Ізраїль не буде сумніватися, що потрібно зробити усе необхідне, щоб захистити своїх громадян
Біньямін Нетаньягу

«Якщо довготривала розв’язка буде знайдена дипломатичними заходами, то Ізраїль хотів би бути частиною такої розв’язки. Але якщо для того, щоб зупинити постійний обстріл ракетами, буде потрібна міцна воєнна акція, Ізраїль не буде сумніватися, що потрібно зробити усе необхідне, щоб захистити своїх громадян», – заявив Нетаньягу.

Раніше повідомляли, що ізраїльська влада розмірковує над можливістю надіслати на палестинські території танки і піхоту. Проте, на думку деяких оглядачів, масштабна операція в густонаселених районах Гази могла б негативно позначитися на ставленні до влади за два місяці до виборів. Нинішня адміністрація Ізраїлю натякає на те, що дипломатичний вихід із ситуації для неї був би більш прийнятним, якщо за ним будуть стояти найбільші світові потуги: Сполучені Штати, Європейський Союз та Росія.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG