Доступність посилання

ТОП новини

За українцями стежитимуть без їхнього дозволу? (Огляд преси)


Київ – Верховна Рада ухвалила закон про біометричні паспорти в новій редакції. Основним загрозами цього закону є те, що реєстр передбачає створення єдиного джерела даних про особу, які збиратимуть відповідні служби без її дозволу. Як стверджує в газеті «День», правозахисник Євген Захаров, – закон про Єдиний демографічний реєстр спрямований проти людини, її інтересів і прав. Така сама ситуація з адміністративною, медичною реформами. Про це наголошується в статті «Закони біометрії».

Зі створенням стійкої більшості в новій Верховній Раді в Партії регіонів виникла заминка, переконує газета «Україна молода». Видання зауважує, що хоча нинішнє законодавство не передбачає потреби формування коаліції і тим більше призначення цією коаліцією Кабміну, регіонали – як люди конкретні й передбачливі – прагнуть убезпечитися від можливих ексцесів та заздалегідь зцементувати капітальну більшість у силовий спосіб. Конкретніше йдеться публікації «Почім вівці для отари».

Закупівлі за бюджетні кошти все ще залишаються поза полем зору громадськості, стверджує газета «Голос України». І хоча законодавство дає всі необхідні інструменти для контролю, чиновники часто не вважають за потрібне звітувати, куди йдуть державні гроші. Про численні порушення при проведенні тендерів, зокрема, на Донеччині йдеться в матеріалі «Приховані видатки».

Лікарі, вчителі, студенти, держслужбовці та загалом усі працівники бюджетної галузі можуть залишитися в грудні без грошей. За інформацією газети «Україна молода», на зарплату бюджетникам не вистачає близько 10 мільярдів гривень. Зважаючи, що у бюджетній сфері України працюють близько 4 мільйонів людей, гроші може недоотримати кожен третій працівник. Заголовок публікації «Голодна кутя» для бюджетників».

За півроку до старту вступної кампанії Міністерство освіти затвердило правила прийому до вишів. Документи можна подавати відразу в п'ять вишів на три спеціальності в кожному – як особисто через приймальну комісію, так і в режимі онлайн. Як інформують «Ізвєстія в Україні», мінімальний бал ЗНО для непрофільних предметів залишили на рівні 124 балів, а для профільних – 140. Серед нововведень – заборона на навчання за бюджетні гроші для іноземних громадян.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (3)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG