Доступність посилання

ТОП новини

В Афганістані знову страчували засуджених


В Афганістані сьогодні стратили ще шість засуджених до смертної кари попри міжнародну критику, яка пролунала після страти ще восьми людей учора.

Як повідомив Радіо Свобода речник уряду Афганістану Рафі Фердоус, сьогодні стратили засуджених за планування і організацію нападів, зокрема, нападів смертників, на працівників афганських урядових силових структур.

Водночас ісламістський рух «Талібан» пригрозив сьогодні діями у відповідь у разі, якщо серед страчених будуть його члени.

Повішені вчора, як повідомляв генеральний прокурор Рахматулла Назарі, були засуджені за такі злочини, як убивства чи зґвалтування, після того, як їхні апеляції були відхилені і вироки схвалив президент Хамід Карзай.

За різними даними, Карзай останнім часом підписав ордери на страту чи то 16, чи то 22 засуджених до смертної кари.

Міжнародні правозахисні організації, а також Європейський Союз уже виступили з засудженням цих страт і закликали владу Афганістану припинити виконання таких вироків.

Страти в Афганістані були повсякденною справою за влади «Талібану», але після її скинення 2001 року страти за вироком суду стали рідкістю. Зокрема, за останні чотири роки й до вчора в Афганістані стратили тільки двох людей.
XS
SM
MD
LG