Доступність посилання

ТОП новини

Шість держав заявили, що прагнуть ядерних переговорів із Іраном якнайшвидше


Під час одного з протестів проти ядерної програми Ірану, Нью-Йорк, 27 листопада 2012 року
Шість держав світу, які ведуть переговори з Іраном щодо його ядерної програми, хочуть провести нове коло цих переговорів якнайшвидше, повідомили в середу Радіо Свобода в апараті верховного представника ЄС із закордонних справ Катрін Аштон, яка представляє шістку в цих переговорах.

Представники цих країн – Великої Британії, Китаю, Росії, США і Франції, які є постійними членами Ради безпеки ООН, а також Німеччини – зустрічалися в середу у Брюсселі, щоб спланувати подальші контакти з Іраном на ядерну тему.

На попередньому колі таких переговорів, яке відбулося в червні в Москві, сторони так і не змогли подолати розбіжностей щодо того, які кроки мають бути здійснені в першу чергу для виходу з кризи навколо іранської ядерної програми.

Так само досі безрезультатні й інші подібні переговори, які ведуть Іран і Міжнародне агентство з атомної енергії.

Світова спільнота побоюється, що Іран під прикриттям заяв про мирну ядерну програму намагається таємно здобути ядерну зброю. Іран заперечує це і заявляє, що не відмовиться від своєї програми, зокрема, не припинить збагачення урану, – але доказів мирного характеру цієї програми, яких вимагає світова спільнота, так і не надає.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG