Доступність посилання

ТОП новини

У Єгипті палили офіси партії президента на протест проти його нових повноважень


Під час сутички між прихильниками і супротивниками президента Єгипту в Александрії, 23 листопада 2012 року
У Єгипті демонстранти, які виступили проти значного розширення повноважень президента, підпалили чи розгромили в п’ятницю будівлі пропрезидентської партії в трьох містах країни, повідомило державне телебачення. За його даними, місцеві відділки Партії свободи і справедливості, яка є політичним крилом поміркованого ісламістського руху «Мусульманське братство», потерпіли в Суеці, Ісмаїлії і Порт-Саїді.

Крім того, повідомляють про сутички між прихильниками і супротивниками президента Мохаммеда Мурсі, якого висунуло на посаду «Мусульманське братство», в Александрії.

Чисельні демонстрації за і проти останнього кроку президента на розширення власних повноважень відбувалися і в багатьох інших містах Єгипту, але там вони пройшли в різних місцях і минули без значних інцидентів.

У четвер Мохаммед Мурсі проголосив зміни до тимчасової конституції країни, якими надав сам собі вельми широкі повноваження. За ними, зокрема, укази, розпорядження і закони, видані президентом за весь час його перебування на посаді, починаючи з інавгурації наприкінці червня й до майбутнього схвалення нової конституції і обрання нового парламенту, є остаточними і не можуть бути оскаржені. (Президент Єгипту нині є також одноосібним законодавчим органом у час, коли нижня палата парламенту країни розпущена за рішенням Вищого конституційного суду.) Крім того, всі судові органи, включно з найвищими судами країни, позбавлені права розпускати верхню палату парламенту, в якій переважають союзники Мурсі, і конституційні збори, які нині працюють над створенням нової постійної конституції Єгипту і членів яких відібрав сам президент.

Ці й інші зміни він мотивував необхідністю «захисту революції», як у Єгипті називають скинення влади колишнього президента Хосні Мубарака.

Критики його дій і прихильники реформ звинувачують Мурсі в захопленні собі диктаторських повноважень і зраді ідеалів минулорічної єгипетської революції.
XS
SM
MD
LG