Доступність посилання

ТОП новини

Російські правозахисники попросили росіян про допомогу


Напис, який зробили невідомі на стіні будинку іншої російської правозахисної організації, Правозахисного центру «Меморіал», у Москві, фото 21 листопада 2012 року, в день набуття чинності законом про «іноземних агентів»
У Росії правозахисна організація «Московська Хельсінкська група» закликала в неділю росіян надати пожертви на правозахисні проекти після набуття чинності законом про «іноземних агентів».

Як мовиться в заяві на сайті організації, вона закликає фізичних осіб і юридичні особи з Росії взяти участь у збиранні коштів на діяльність групи.

Голова цієї найбільшої в Росії правозахисної організації Людмила Алексєєва заявляла російському агентству «Інтерфакс», що Московська Хельсінкська група ніколи назве себе іноземним агентом, але, можливо, їй доведеться відмовитися від іноземних ґрантів, щоб виконати вимоги нового закону.

Днями в Росії набули чинності зміни до законів про громадські об’єднання і про некомерційні організації, за якими неурядові організації, що отримують фінансування з-за кордону і беруть участь у політичній діяльності в Росії, визнаються іноземними агентами. Такі організації зобов’язані подати заяву про їхню реєстрацію у спеціальному реєстрі іноземних агентів, а відтак подавати додаткові звіти частіше й детальніше, ніж інші організації. Вони також зобов’язані зазначати на всіх своїх матеріалах, що їх виготовив іноземний агент. Під політичну діяльність за цим законом потрапляє й діяльність організацій правозахисного спрямування.

Ці зміни викликали широку критику в Росії і у світі. Низка провідних російських неурядових організацій уже заявляла, що бойкотуватиме новий закон.
XS
SM
MD
LG