Доступність посилання

ТОП новини

Китай підтримує бажання Палестини стати вільною державою


Офіційний представник МЗС Китаю заявив, що його країна підтримує право палестинців на вільну державу. Виступаючи в четвер на брифінгу у Пекіні, Хун Лей заявив:

«Це законне право палестинців на створення незалежної держави, і це є основою двох держав. Китай підтримує зусилля палестинського народу на створення незалежної палестинської держави, яка користується повним суверенітетом – із Східним Єрусалимом як його столиці і на основі кордонів 1967 року. Ми розуміємо, поважаємо і підтримуємо заявку Палестини як держави-спостерігача ООН».

Цього дня Генеральна асамблея ООН голосуватиме з приводу заявки Палестинської національної адміністрації про визнання за Палестиною статусу «спостерігача, держави – не члена ООН».

Це означало б непряме визнання палестинської державності на територіях, які охоплюють Західний берег річки Йордан, Смугу Гази і Східний Єрусалим. Нині палестинське представництво в Генасамблеї має статус «спостерігача, недержавного утворення».

Значна частина держав-членів ООН, імовірно, підтримає палестинську ініціативу. Серед країн, які вже заявили про це, окрім Китаю – кілька держав-членів ЄС, зокрема Франція, Греція, Іспанія та Австрія, а також Росія і Туреччина.

Негативно до цієї заявки ставляться США та Ізраїль, які стверджують, що шлях до палестинської державності лежить через прямі переговори.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив сьогодні в Єрусалимі:
«Рішення в Організації Об’єднаних Націй сьогодні нічого не змінить на практиці. Це не сприятиме створенню палестинської держави, а навпаки, буде далі це відкладати. Рука Ізраїлю завжди тягнеться до миру, але палестинська держава не буде створена без визнання Ізраїлю як єврейської держави».
Голосування в Генеральній асамблеї ООН почнеться пізно вночі за київським часом.
XS
SM
MD
LG