Доступність посилання

ТОП новини

У президентських виборах у Словенії колишній прем’єр переміг нинішнього президента


Колишній прем’єр-міністр Словенії Борут Пахор переміг у другому колі президентських виборів у неділю, свідчать і екзит-поли, і перші результати підрахунку голосів.

За цими даними, він отримав понад 67 відсотків голосів виборців порівняно з менш як 33 відсотками дотеперішнього президента Даніла Тюрка. Коли ці дані стануть офіційними, він має обійняти переважно церемонійну президентську посаду 23 грудня на наступні п’ять років.

Обидва кандидати – ліві за поглядами, але мають цілком різні погляди на шляхи виходу Словенії з нинішньої глибокої економічної кризи.

Даніло Тюрк, який є президентом Словенії з кінця 2007 року і був на виборах незалежним кандидатом за підтримки кількох лівих партій, виступав різко проти планованих урядом прем’єра Янеза Янші різких бюджетних скорочень.

Борут Пахор, який очолював лівоцентристську партію Соціальних демократів від 1997 до 2012 року і з кінця 2008 до початку 2012 року був прем’єр-міністром Словенії, підтримує пропоновані правим консервативним урядом радикальні заходи.

Явка виборців, за даними Виборчої комісії, склала менш як 42 відсотки – найменше в історії незалежної Словенії.

Перед виборами, у п’ятницю, у Словенії сталися сутички з поліцією супротивників суворих заходів заощадження, в яких близько 15 людей потерпіли і близько 30 були затримані.

Словенія, колишня республіка зі складу Югославії з населенням близько двох мільйонів людей, яка першою вступила до НАТО і ЄС, нині переживає одну з найсерйозніших рецесій у зоні обігу спільної валюти євро.
XS
SM
MD
LG