Доступність посилання

ТОП новини

Рада суддів України закликала не тиснути на суд у «справі Павличенків»


Під час демонстрації в Києві 25 листопада 2012 року
Рада суддів України, що є найвищим органом суддівського самоврядування, звернулася сьогодні до організаторів і учасників громадських акцій «Волю Павличенкам» із закликом утриматися від спроб неправомірного тиску на суд.

Проведення масових акцій із метою схилити суд до ухвалення бажаного судового рішення є нічим іншим, як спробою тиску на суд і втручанням у здійснення правосуддя, що неприпустимо у демократичному суспільстві, мовиться в заяві.

Відповідно до статті 126 Конституції України вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється і тягне за собою юридичну відповідальність, нагадала Рада суддів.

Сьогодні до руху на захист батька і сина Павличенків долучилася поп-співачка Руслана, а понад тиждень тому на демонстрацію з вимогами звільнити засуджених вийшли в Києві, за повідомленнями, понад чотири тисячі футбольних фанатів. І батько, і син Павличенки були причетні до руху вболівальників київського футбольного клубу «Динамо», за їхнє звільнення виступали й фанати інших клубів, не згодні з їхнім засудженням.

У жовтні Дмитра Павличенка (батька) засудили до довічного ув’язнення, а Сергія Павличенка (сина) до 13 років позбавлення волі, визнавши їх винними в убивстві судді Шевченківського районного суду Києва Сергія Зубкова, яке сталося навесні минулого року. За повідомленнями, цей суддя раніше виніс рішення у справі про житло не на користь Павличенків.
XS
SM
MD
LG