Доступність посилання

ТОП новини

Донбас усіх годує чи об’їдає? (Огляд преси)


Президентові, якщо він хоче переобратися на наступний термін, треба змінювати не тільки кадрові підходи, а й у цілому критерії в політиці, переконаний експерт газети «День». Він вважає, що Президент повинен мати хоч якусь історію успіху. Поки що за майже три роки керування Януковича, крім якихось інфраструктурних зсувів у межах Євро-2012 (аеропорти, стадіони), інших досягнень українці не побачили, стверджує експерт. З’являється більше корупційних скандалів і законів, котрі віддаляють Україну від Європейського Союзу. І хоча для Президента міг бути дуже вигідним і важливим формат розмови з ЄС, але інтереси тих осіб, які мають вплив на політику, часто відрізняються від інтересів країни, переконаний дописувач «Дня».

Останніми місяцями промисловий схід України все щільніше «сідає на шию» державному бюджету, стверджує газета «Україна молода». Повторювати нині твердження, що, мовляв, «Донбас усіх годує», наважуються хіба що
найзапекліші уболівальники чинної влади. Об’єктивна ж статистика свідчить, що в цілому індустріальний регіон споживає більше, ніж виробляє, наголошує видання. При цьому левова частка дотацій припадає на провідну галузь – вуглепром. Нинішньої осені високі ціни на видобуте паливо спричинили чергову кризу перевиробництва, і це попри прогнози на морозну зиму. Та вихід із глухого економічного кута існує, і навіть не один, переконує газета. Зокрема, переведення українських ТЕЦ iз газу на вугілля, точніше, «на водовугільну суміш». Докладніше про це йдеться в матеріалі «У шахту – по воду, на терикон – по вітер?».

Обсяги виробництва цього року істотно нижчі за показники 2011-го. Як наслідок, зменшуються надходження до бюджету, що тягне за собою ланцюг негараздів у забезпеченні життєдіяльності країни. А бюджетна виручка від приватизації, яка мала б частково компенсувати втрати внаслідок падіння виробництва, значно нижча від очікуваного. Про те, чому так відбувається, розповідає газета «Голос України» у публікації «Як «ексклюзивна приватизація» усуває конкурентів і зменшує доходи держбюджету».

Із нового року процедура реєстрації прав на нерухомість подорожчає втричі, попереджає газета «Факти». Нині у Бюро технічної інвентаризації (БТІ) вишикувалися величезні черги тих, хто прагне встигнути оформити необхідні документи на свої будинки і квартири за старими правилами. На думку експертів видання, держава так і не змогла нормально підготуватися до зміни порядку реєстрації нерухомості.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG