Доступність посилання

ТОП новини

В Україні армію фінансують у 40 разів гірше, ніж у Росії – експерт


Київ – 6 грудня – День Збройних Сил України. На честь свята в різних українських містах заплановані феєрверки, вручення державних нагород і покладання квітів. Тим часом на самі Збройні Сили виділяти гроші держава не поспішає, зауважують у профільному парламентському комітеті і говорять про майбутню оптимізацію армії.

На день Збройних Сил у дев’яти українських містах відбудуться святкові феєрверки, а в столиці за участі керівництва держави військовим вручать нагороди й покладуть квіти до могили Невідомого солдата. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

Натомість у проекті держбюджету на наступний рік зовсім немає видатків на житло для військовослужбовців. А загальна сума на фінансування армії недостатня, вважає колишній міністр оборони, а нині голова профільного парламентського комітету депутат від НУНС Анатолій Гриценко.

Навіть в абсолютних цифрах запропонований Кабміном проект бюджету менший, ніж у нинішньому році. Тому ще попереду спроби переконати владу для того, щоб вона не зруйнувала армію остаточно
Анатолій Гриценко
«Навіть в абсолютних цифрах запропонований Кабміном проект бюджету менший, ніж в нинішньому році. Тому ще попереду спроби переконати владу для того, щоб вона не зруйнувала армію остаточно», – говорить Гриценко.

Загальний обсяг фінансування на поточну діяльність українського війська у проекті державного бюджету-2013 не зменшується, запевняє колега Гриценка по комітету, депутат-регіонал Анатолій Кінах. Однак, за його словами, сама чисельність військовослужбовців скоротиться до 2017 року – відповідно до розробленої у квітні концепції реформи армії. Натомість повинно покращитись оснащення армії, зазначає політик.

«Ті державні програми, які були затверджені раніше і які зараз у роботі, як от державна програма будівництва кораблів типу «Корвет», програма «Сапсан», то ми однозначно будемо наполягати, щоб із урахуванням реальних можливостей ці питання були максимально враховані в остаточній редакції бюджету на 2013 рік», – запевняє Кінах.

Міліціонерів в Україні у півтора раза більше, ніж військових – політолог

Нині, ще до запланованої оптимізації армії, загальна чисельність українських військовослужбовців у півтора раза менша від особового складу правоохоронців, зазначає політолог Олександр Палій. Проект бюджету на наступний рік показує, що тенденція буде поглиблюватися, а це, на думку політолога, пряма загроза національній безпеці.

Українська армія фінансується приблизно у п’ять разів гірше, ніж польська, разів у десять гірше, ніж турецька
Олександр Палій
«Українська армія фінансується на сьогоднішній день десь приблизно у п’ять разів гірше, ніж польська, разів у десять гірше, ніж турецька, і разів у сорок гірше, ніж російська», – говорить він.

Про намір оптимізувати й міліцію зазначив в ефірі Радіо Свобода член бюджетного комітету, регіонал Владислав Лук’янов. Однак, за його словами, зростуть витрати на інші силові структури.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG