Доступність посилання

ТОП новини

Влада Росії обурена і готує відповідь США за «закон Магнітського»


Глава російського МЗС Сергій Лавров
Москва – У відповідь на схвалення Сенатом CША так званого «акту Магнітського» Росія закриє в’їзд американцям, які винні в порушенні прав людини. Про це заявив у п’ятницю глава російського МЗС Сергій Лавров. Напередодні Палата представників теж ухвалила такий законопроект, що має заборонити в’їзд в США посадовим особам, причетним до смерті в слідчому ізоляторі російського юриста Сергія Магнітського, який працював для західного інвестиційного фонду Hermitage Capital.

У схваленні «акту Магнітського» мало хто сумнівався. 92 голоси «за» і 4 «проти» – такий підсумок голосування в Сенаті США. А вже після президент США Барак Обама сказав: «Я з нетерпінням чекаю на отримання та підписання цього закону».

Сенатор-республіканець від штату Арізона Джон МакКейн вважає, що документ посилає чіткий сигнал російському керівництву.
Ми посилаємо сигнал Володимирові Путіну і російській клептократії
Джон Маккейн

«Сергій Магнітський був звичайною людиною, але він став символом нехтування правосуддя, справедливості та верховенства закону в Росії, де ці поняття втратили майже всякий сенс. Я думаю, ми посилаємо сигнал Володимирові Путіну і російській клептократії, що такі порушення прав людини ми не допустимо і будемо відповідати на це відповідним чином», – наголосив Джон Маккейн.

«У Державній думі розглядають два варіанти відповіді»

У відповідь на ухвалення Сенатом США «акту Магнітського» Росія заборонить в’їзд в країну порушникам прав людини зі Сполучених Штатів, заявив міністр закордонних справ Сергій Лавров.

Про те, що можливі й інші варіанти, попередив голова комітету з міжнародних справ російської Держдуми Олексій Пушков.

«У Державній думі розглядають два варіанти відповіді. Перший варіант – це внести відповідні поправки до вже існуючого закону про порядок в’їзду і виїзду з Російської Федерації. Мова йде про те, що ті громадяни, які винні в порушенні прав російських громадян за кордоном, у завдані їм моральної та матеріальної шкоди, можуть не отримати дозвіл на в’їзд до Росії. Це по-перше. А по-друге, їхні рахунки в російських банках та їхніх філіях можуть бути заморожені», – сказав Олексій Пушков.

Останній крок більшості експертів здається, як мінімум, дивним, тому що навряд чи знайдеться дещиця американських чиновників, що мають рахунки в російських банках.

Втім, на думку головного редактора журналу «Росія в глобальній політиці» Федора Лук’янова, серед фігурантів списку Магнітського теж небагато людей, які їздять до США і тримають рахунки в банках цієї країни. Що стосується відповіді на список Магнітського, то на думку Лук’янова, Росія за звичкою діє симетрично.
Росія діє так, як завжди, тобто вона діє симетрично
Федор Лук’янов

«Взагалі вся ця історія давно вже не має ніякого стосунку ні до справи Магнітського, ні до цієї трагічної ситуації. Це політичні, риторичні кроки, і Росія діє так, як завжди, тобто вона діє симетрично», – вважає оглядач.

Чи буде європейський закон Магнітського?

За словами Федора Лук’янова, введення схожих санкцій з боку Європейського Союзу щодо осіб, причетних до справи Магнітського, для російських чиновників може бути більш відчутним. Адже Європа для них у всіх значеннях ближча, ніж Америка.

Згідно з опитуваннями соціологів із Левада-центру, 39 відсотків росіян підтримують «акт Магнітського», який схвалив у четвер Сенат США після того, як минулого місяця такий же акт уже схвалила і Палата представників.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG