Доступність посилання

ТОП новини

Кримські татари мітингують на захист своїх прав (ВІДЕО)


Мітинг у Сімферополі проти порушень прав кримськотатарського народу
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Учасники мітингу в Сімферополі, присвяченого Міжнародному дню захисту прав людини закликають Президента України підтримати ініціативу Меджлісу, підтриману урядами країн-членів ОБСЄ та міжнародними організаціями, про проведення в 2013 році Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні. Про це мовиться у резолюції мітингу, в якому взяли участь від 2 до 3 тисяч осіб.

У резолюції цитуються слова з послання Генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна з нагоди Дня прав людини про те, що «корінні народи часто стикаються з дискримінацією, яка позбавляє їх можливості повною мірою використовувати гарантовані їм права або породжує ситуації, в яких не враховуються їх обставини».

«2013 рік – рік головування України в ОБСЄ – повинен ознаменуватися затвердженням в українському суспільстві фундаментальних прав і свобод людини, кардинальною зміною Української держави до питань відновлення прав кримськотатарського народу», – переконані учасники мітингу.

2010 року делегати Курултаю (загальнонаціонального з’їзду) кримськотатарського народу доручили Меджлісу провести Міжнароднийо форум з питання відновлення прав кримськотатарського народу, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні. 2011 року цю ідею підтримали посли західних країн в Україні і Верховний комісар ОБСЄ з прав національних меншин.

Міжнародний день прав людини, який щорічно відзначається 10 грудня, був офіційно встановлений рішенням Генеральної Асамблеї ООН, а всім державам і зацікавленим організаціям було запропоновано прийняти цей день і проводити відповідні заходи.

Дата 10 грудня була обрана на честь ухвалення й проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини (Universal Declaration of Human Rights, UDHR). Ця Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
XS
SM
MD
LG