Доступність посилання

ТОП новини

Останній бій за енергетику буде у 2013-му (огляд преси)


Київ – 2012-й став роком приватизації вугільних генеруючих та розподільчих активів, а завершиться цей процес у 2013-му, переконаний експерт газети «День». Далі ж процес перейде в нафтогазовий сектор, і це буде останній бій за енергетику. Експерт також передбачає боротьбу бізнес-груп за розвиток традиційної й нетрадиційної енергетики. Досі інтереси цих бізнес-груп не перетинались. Адже, з одного боку, є альтернативна енергетика із привабливим «зеленим тарифом», а з іншого – вугільна та нафтова галузі, які потребують збільшення дотацій. І поки що українська енергетична система більше «заточена» на традиційні джерела енергії. «Це буде конкуренція не між традиційними та нетрадиційними джерелами енергії, а між минулим і майбутнім», – наголошує аналітик. Стаття називається «Останній» бій за енергетику».

Прийшовши до влади, Віктор Янукович переконував, що за його правління Україна не зверне зі шляху євроінтеграції. Але, як зауважує газета «Україна молода», тривало це недовго. Чим більше українська влада віддалялася від західних стандартів, тим ближчою ставала перспектива відкочування в протилежний бік – до Росії. Видання пише, що останнім часом Банкова та її сателіти вже фактично й не приховують своєї справжньої орієнтації. Наступного понеділка Янукович збирається до Москви, і навряд чи під час зустрічей із кремлівським керівництвом його риторика стане більш проєвропейською, переконані газетярі. Але в Брюсселі, попри все, європейські перспективи України ще не поховали. Конкретніше про це йдеться в матеріалі «Три умови для України».

Впливова верхівка України не має вагомих стимулів щось змінювати в державі, стверджує газета «Сегодня». Навіщо створювати нове, якщо можна поділити вже готове? Який сенс вибудовувати власний бізнес з нуля, якщо простіше відібрати чужий? До чого забивати голову конкурентоспроможністю, якщо пара-трійка постанов забезпечать твоєму бізнесові тепличні умови? У активних українців, що не зуміли злитися з владою, стимулів також дедалі меншає. Навіщо щось робити, якщо все одно відберуть? Причому відберуть тим швидше, чим краще і продуктивніше ти працюєш. Навіщо вкладатися в розвиток, якщо майбутній прибуток дістанеться не тобі, а стороннім рейдерам? Ну, а мільйони пересічних громадян навіть не намагаються щось зробити, переконує видання. Навіщо напружуватися, коли політики навперебій обіцяють тебе облагодіяти і вирішити всі твої проблеми. Потрібно лише не помилитися з вибором і проголосувати за хороших хлопців. Ось тільки довгоочікуваних змін все немає і немає. Цікаво, чому? – запитує видання.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG