Доступність посилання

ТОП новини

Президент Польщі і лідер УДАРу очолили список лобістів України у світі


Броніслав Коморовський і Віталій Кличко
Сьогодні Інститут світової політики (Київ) оприлюднив першу «десятку» політиків, які підтримують Україну у світі. Список очолює Президент Польщі Броніслав Коморовський, голова політичної партії «Український демократичний альянс за реформи» (УДАР) Віталій Кличко, колишній глава Польщі Александр Кваснєвський.

Також у першій «десятці» захисників інтересів України – боксер Володимир Кличко, бізнесмен і меценат Віктор Пінчук, комісар Європейської комісії з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Філе, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

У списку також голова партії «Батьківщина», колишній прем’єр України Юлія Тимошенко, державний секретар США Гілларі Клінтон, президент Литви Даля Грібаускайте і депутат Європарламенту Павел Коваль.

Як повідомила директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, цього року рейтинг «ТОП-10 лобістів України у світі» представлено уп’яте. Експерти Інституту опитали понад півсотні українських і закордонних експертів, які визначали ТОП-десятку за такими критеріями, як постійне залучення до української тематики на міжнародному рівні; підтримка України під час міжнародних конференцій, на шпальтах закордонної преси тощо; постійне сприяння європейській інтеграції України.

«Погіршення відносин між Україною і західними державами задавало тон для відповідей експертів цього року. Кожен із представників нинішньої «десятки» намагався у силу своїх можливостей прорубати для України «вікно в Європу». У цьому контексті недивно, що до рейтингу потрапили представники двох найбільш дружніх для України європейських держав — Польщі, Литви», – наголосила Гетьманчук.
XS
SM
MD
LG