Доступність посилання

ТОП новини

В Україні перемогла геронтократія? (Огляд преси)


Київ – Президент не довіряє жодній із груп впливу в Партії регіонів, крім політичних пенсіонерів-«старогвардійців», які не мають амбіцій, стверджує тижневик «Коментарі». Видання пише, що Віктор Янукович продемонстрував, що хотів би законсервувати політичну ситуацію. І є лише двоє людей, які готові завжди і в будь-яких ситуаціях говорити йому, що консервація відбулася вдало – це Микола Азаров і Володимир Рибак. Відтак розмови про будь-яке «перезавантаження» на найближчий час можна вважати не просто закритими, а й недоречними. Стаття називається «В Україна перемогла геронтократія».

Останні три роки ознаменувалися небувалим зростанням кількості антиурядових протестів там, де за регіоналів голосують найбільше – на Донбасі. Як стверджує газета «День», обурення, пов’язане з розбіжністю між сподіваннями й реальністю, дедалі частіше змушує донбасівців виходити на вулиці і вимагати від влади справедливого ставлення до себе. Рік, що минає, ще більш окреслив цю тенденцію. Утім, сьогодні йдеться про активне невдоволення лише окремих груп місцевого населення. Але таких груп, як наголошує видання, стає дедалі більше. З наочними ілюстраціями цих тверджень видання знайомить в статті «Кредит довіри рано чи пізно скінчиться, або Донбас готується продовжити серію протестів?».

Найближчим часом новий парламент розгляне найрезонансніший проект осені – введення податку на продаж валюти. У Верховній Раді зареєстровані два законопроекти з різними ставками збору – 10% і 15% від суми, що продається. Ідею введення збору активно підтримує Нацбанк. Його керівники впевнені, що нововведення прибере з ринку валютних спекулянтів. Водночас для пересічних українців, які купили долари для збереження заощаджень, нововведення не несе ніяких ризиків, стверджують «Ізвєстія в Україні». До того ж НБУ запропонував нові інвестиційні інструменти, які не тільки допоможуть зберегти валютні заощадження, але і уникнути сплати податків, інформує видання у статті «Зелений коридор».

Провести новорічні свята в будинках і квартирах знаних політиків – цілком реально, переконує газета «Сегодня». Але коштує це, звісно, недешево. Наприклад, дві доби в особняку екс-мера столиці Леоніда Черновецького – до 20 тисяч американських доларів, кілька днів у невеликому котеджі, де жила екс-прем’єр Юлія Тимошенко в Кончі-Озерній – 5 тисяч доларів, а в квартирі колишньої дружини Леоніда Черновецького – всього 124 долари за ніч. Про те, як журналісти спробували орендувати квадратні метри багатих і знаменитих під зустріч Нового року, йдеться в статті «Як поселитись у політика».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG