Доступність посилання

ТОП новини

У боротьбі за уряд поки що перемагають «донецькі»


Під час формування нового складу уряду триває «підкилимова» боротьба за посади між різними групами впливу, перемагають у ній «донецькі». Про це заявив в ефірі Радіо Свобода політолог, директор «Агентства моделювання ситуації» Віталій Бала. Водночас, на його думку, більшість міністрів збережуть свої посади. А головною інтригою стосовно нового складу Кабміну є те, хто обійме посаду першого віце-прем’єра.

– Новий склад уряду сформують до кінця нинішнього тижня. Про це заявляв Віталій Лук’яненко – речник Прем’єр-міністра Миколи Азарова. За словами Лук’яненка, підбираючи склад уряду, Азаров робить вибір на користь професіоналів. Пане Бала, Ви маєте дані, що за професіоналів підбирає Микола Янович, чи з’являться взагалі у складі нового українського уряду нові прізвища?

– Знаєте, думаю, що цими даними не володіє ніхто – можливо, навіть сам Президент, указом якого і призначать цих міністрів. Єдине, з чим я можу тут погодитися, – триває запекла боротьба стосовно того, яким буде цей уряд. Чи він виявиться політичним? Чи він виявиться технократичним? Бо при тій формі правління, яка є в Україні (а саме президентській – із твердою вертикаллю), люди, що йдуть до уряду (на посади міністрів), з моєї точки зору, не можуть бути політиками. Адже їх не обирають у парламенті, вони не презентують ту програму розвитку сфери, за яку відповідатимуть на посаді міністра. Вони призначаються Президентом. Тому немає сенсу призначати туди людей, які мали б політичні амбіції, наприклад, щодо посади Прем’єр-міністра. І в даному випадку триває боротьба між Прем’єр-міністром Азаровим і тими політиками, які хотіли б увійти до цього уряду, і між тими, хто, скажімо так, представляє групи впливу, які в пресі називають «донецькими», «Сім’я», «газове лобі» тощо.
У даному випадку триває боротьба між прем’єром Азаровим і тими політиками, які хотіли б увійти до цього уряду, і між тими, хто представляє групи впливу, які в пресі називають «донецькими», «Сім’я», «газове лобі» тощо.
Віталій Бала

– А хто у цьому протистоянні візьме гору – ці, так звані, «донецькі» чи інші групи впливу? Чи зараз важко давати прогноз із цього приводу?

– Поки що перемагає Партія регіонів, тобто, «донецькі». Адже і посада голови Верховної Ради, і посада прем’єр-міністра залишається за ними. Прем’єр Азаров є лідером Партії регіонів, а першим заступником, головою політвиконкому є Володимир Рибак. Тому, взявши на себе таку відповідальність, вони мають це розуміти. Скоріше за все, це є одним із аргументів Миколи Азарова на консультаціях із Президентом стосовно тих чи інших кандидатур. Але в будь-якому разі ми маємо розуміти, що в цій ситуації, скоріше за все, баланс збережеться. І я не бачу причин, щоб, наприклад, не залишився у тому ж міністерстві внутрішніх справ Віталій Захарченко, чи міністром фінансів Юрій Колобов. Найцікавішим для мене є те, хто буде першим віце-прем’єр-міністром. Тоді будуть зрозумілі функції, покладені на цей уряд.

– Можливо, першим віце-прем’єр-міністром буде Андрій Клюєв (деякі експерти наводять таке припущення)?

– Ходіть різні чутки. Якщо буде Андрій Клюєв, то можна говорити про достатньо тривалий термін перебування цього уряду при владі після його сформування.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG