Доступність посилання

ТОП новини

Саміт ЄС-Росія показав глибокі розбіжності сторін


Президент Росії Володимир Путін і лідери Євросоюзу не змогли врегулювати свої розбіжності у питаннях енергетики, торгівлі та прав людини на саміті у Брюсселі в п’ятницю.

Незважаючи на запевнення обох сторін, що переговори були «конструктивними», Путін різко розкритикував правила ЄС, які мають збільшити конкуренцію на енергетичних ринках.

Росія вважає їх дискримінаційними стосовно своєї державної газової монополії «Газпром». Крім того, ЄС проводить антимонопольне розслідування щодо фіксації цін Газпрому, що потенційно може призвести до мільярдних штрафів та переукладання контрактів.

На прес-конференції після саміту Путін вдався до різких слів на адресу президента Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу:

«Мій багатолітній друг, пан Баррозу, дав такі емоційні й довгі пояснення своєї позиції, бо знає, що неправий, і відчуває себе винним».

Путін також піддав критиці лідерів ЄС за тяганину з підписанням угоди про запровадження безвізового режиму для росіян при в’їзді в Європейський Союз. Він заявив, що угода про спрощення візового режиму залежить тільки від «політичної волі» Європи.
Баррозу заявив, що Європейський союз залишається прихильником безвізового режиму з Росією, але сказав, що деталі угоди, як і раніше, повинні бути доопрацьовані:

«Нашою метою є безвізовий режим з Росією, і я заявив сьогодні під час зустрічі публічно. Ми як, і раніше, прихильники цієї мети, але ми ще її не досягли», – сказав президент Єврокомісії.

Москва наполягає, щоб ЄС дозволив безвізовий в’їзд власникам усіх державних службових паспортів, але Брюссель сподівався в першу чергу спростити подорожі в Європейський Союз для простих росіян.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG