Доступність посилання

ТОП новини

Високопосадовці США намагаються перешкодити розслідуванню вбивства Щербаня – Кузьмін


Високопосадовці Державного департаменту США намагаються перешкодити розслідуванню справи про вбивство Євгена Щербаня, заявив перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін в ефірі «Шустер Live».

«Американській владі і послу США в Україні Джону Теффту добре відомо, що я ніколи не допитував у США Кириченка. Ясно, що деякі американські чиновники приховують правду про вбивство Щербаня і роль Юлії Тимошенко у різних злочинах», – зазначив він.

«Замість того, щоб допомогти українському слідству в розкритті вбивств і корупції, в США був розроблений план по знищенню кримінальної справи про вбивство Щербаня», – уточнив Кузьмін.

Він заявив, що «частиною цього плану була нейтралізація мене як керівника слідчої групи».

«Шляхом незаконного арешту в Америці, за сфабрикованими звинуваченнями, з примусом майора Мельниченка до дачі свідчень у справі про вбивство. Мельниченко попередив мене про підготовку провокації, і я змушений був покинути США раніше запланованого терміну», – заявив Кузьмін.

«Повернувшись в Україну, Мельниченко назвав імена та прізвища усіх причетних до цього беззаконня. Серед них високопоставлені особи Держдепартаменту США», – повідомив перший заступник Генпрокурора.
Раніше Кузьмін заявив, що 19 жовтня 2012 року посол Америки Джон Теффт повідомив йому про анулювання його багаторазової п’ятирічної візи до США без пояснення причин.

Члена виконкому Ліберальної партії, депутата Верховної Ради Євгена Щербаня розстріляли 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька. Правоохоронні органи виключили політичну версію вбивства і як основну розробляли кримінальну. У квітні 2003 року Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув’язнення Вадима Болотських. Син Євгена Щербаня, депутат Донецької облради Руслан Щербань, 4 квітня 2012 року заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність екс-прем’єрів Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка до вбивства його батька. Тимошенко та Лазаренко категорично спростовують свою причетність до вбивства.
XS
SM
MD
LG