Доступність посилання

ТОП новини

У Македонії ухвалили бюджет, силою вивівши опозиційних депутатів із зали


Бранко Црвенковський закликає прихильників до «громадянської непокори», 24 грудня 2012 року
Парламент Македонії таки схвалив сьогодні бюджет країни на наступний рік після того, як правоохоронці в цивільному силою вивели з сесійної зали опозиційних депутатів, які намагалися перешкоджати голосуванню, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Перед цим парламентська охорона також вивела з будівлі парламенту всіх журналістів.

Лідер опозиційного Соціал-демократичного союзу Македонії Бранко Црвенковський, виступаючи перед демонстрантами під парламентом, заявив, що опозиція «вже не повернеться до парламенту», і закликав до громадянської непокори.

Протистояння навколо бюджету вже призвело сьогодні вранці до сутичок під приміщенням парламенту між прихильниками владних і опозиційних сил. Сторони протистояння через кордон поліції, що роз’єднував їх, перекидалися яйцями, пляшками і камінням.

Прихильники владної коаліції на чолі з консервативною партією, відомою за скороченням ВМРО-ДПМНЕ, протестували проти блокування опозиційними депутатами розгляду бюджету. Вони заявляють, що тим самим опозиція ставить під загрозу фінансування пенсій, соціальних пільг, сільськогосподарських субсидій і урядових інфраструктурних проектів.

Прихильники ж опозиції, навпаки, вийшли на підтримку своїх депутатів, які домагалися скоротити видатки бюджету на суму у 200 мільйонів євро в частині закупівель меблів і автомобілів для урядовців, а також на будівництво нових і утримання вже зведених пам’ятників. Ідеться про пам’ятники, які нині будують у країні в рамках офіційної політики «антиквізації» – намагання нинішньої влади вивести історію сучасної Македонії з історичної однойменної держави античних часів.
XS
SM
MD
LG