Доступність посилання

ТОП новини

Лікарні Дніпропетровщини «обезголовлені»: через недоліки чи через вибори?


Дніпропетровськ – На Дніпропетровщині з нового року позбулися своїх посад три десятки головних лікарів медичних закладів. В профільному управлінні облдержадміністрації пояснюють: звільнили через незадовільну роботу. Водночас в опозиції впевнені: позбавили посад лікарів саме тих закладів, виборчі дільниці яких дали мало голосів за регіоналів. У прокуратурі області ніяких порушень у звільненні не знайшли.

Павло Лук’янченко на посаді головного лікаря Марганецької міської лікарні пропрацював 15 років. Про своє звільнення дізнався з новин в інтернеті. Медик каже: про причину, з якої йому не продовжили контракт на роботу, його досі не повідомили. Нещодавно в лікарні була перевірка, каже він, особливих недоліків не виявили, зауваження викликали тільки високі показники захворюваності в промисловому місті, розказав Радіо Свобода вже колишній головний лікар.

Були перевірки. Без недоліків, звісно, не буває – як у будь-якому закладі. Але ми не перевищуємо середньообласні показники. Я в підвішеному стані. Це якось неприємно. Що воно буде, я не знаю
Павло Лук’янченко
«Були перевірки. Без недоліків, звісно, не буває – як у будь-якому закладі. Високий рівень захворюваності на туберкульоз, висока смертність в місті, хоча зростає вона в усіх регіонах, я ж дивився! Але ми не перевищуємо середньообласні показники. Я в підвішеному стані. Це якось неприємно. Що воно буде, я не знаю», – зазначив Павло Лук’янченко.

«Показники мали б бути кращими»

Хто керуватиме медичним закладом, який обслуговує 50-тисячне місто, у новому році, невідомо. Знятий з посади головлікар каже: усі звіти та плани підготував, як зазвичай щороку, можливо, ситуація ще зміниться. У «підвішеному стані» разом із керівником Марганецької лікарні опинилося ще 30 головних лікарів. Під скорочення потрапили очільники міських та районних лікарень, пологових будинків, комунальних стоматологічних та дитячих поліклінік тощо.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург зазначає: до них є серйозні зауваження. Недоліки виявили під час перевірок. Деталі посадовиця обіцяє оприлюднити пізніше.

Лікувально-профілактичним закладам збільшено фінансування на медикаментозне забезпечення і харчування, було все зроблено, було встановлене високо сучасне обладнання на понад 150 мільйонів гривень, я думаю, показники мали бути кращими
Валентина Гінзбург
«Лікувально-профілактичним закладам збільшено фінансування на медикаментозне забезпечення і харчування, було все зроблено, було встановлене високо сучасне обладнання на понад 150 мільйонів гривень, я думаю, показники мали бути кращими», – зазначає вона.

Звільнення з політичних мотивів?

Тим часом в опозиції вважають, що звільнені медики просто «не догодили» владі – не забезпечили на виборах «потрібні показники». Та сама Марганецька лікарня входила до округу з центром у Нікополі, де на останніх виборах до Верховної Ради на десятках дільниць перемогла опозиція.

Створили таку ситуацію, і зараз маніпулюють нашими високоосвіченими, професійними медичними кадрами
Владислав Романов
«Створили таку ситуацію, і зараз маніпулюють нашими високоосвіченими, професійними медичними кадрами. Фактично систему управління галуззю розбалансовано, і не треба думати, що щось там «покращено»», – говорить депутат обласної ради від «Фронту змін» Владислав Романов.

Наразі опозиція домагається продовжити контракти на роботу зі звільненими головними лікарями і взагалі припинити практику підписування таких контрактів на рік, адже це садить медиків «на гачок»: вони змушені більше думати не про клятву Гіппократа, а про догоджання обласному начальству.

Водночас у прокуратурі області порушень у звільненні лікарів наразі не знайшли. Прокурор області Наталія Марчук заявила: якщо медики були не задоволені умовами своїх контрактів, вони мали оскаржувати їх раніше.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG