Павло Лук’янченко на посаді головного лікаря Марганецької міської лікарні пропрацював 15 років. Про своє звільнення дізнався з новин в інтернеті. Медик каже: про причину, з якої йому не продовжили контракт на роботу, його досі не повідомили. Нещодавно в лікарні була перевірка, каже він, особливих недоліків не виявили, зауваження викликали тільки високі показники захворюваності в промисловому місті, розказав Радіо Свобода вже колишній головний лікар.
Були перевірки. Без недоліків, звісно, не буває – як у будь-якому закладі. Але ми не перевищуємо середньообласні показники. Я в підвішеному стані. Це якось неприємно. Що воно буде, я не знаюПавло Лук’янченко
«Показники мали б бути кращими»
Хто керуватиме медичним закладом, який обслуговує 50-тисячне місто, у новому році, невідомо. Знятий з посади головлікар каже: усі звіти та плани підготував, як зазвичай щороку, можливо, ситуація ще зміниться. У «підвішеному стані» разом із керівником Марганецької лікарні опинилося ще 30 головних лікарів. Під скорочення потрапили очільники міських та районних лікарень, пологових будинків, комунальних стоматологічних та дитячих поліклінік тощо.
Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург зазначає: до них є серйозні зауваження. Недоліки виявили під час перевірок. Деталі посадовиця обіцяє оприлюднити пізніше.
Лікувально-профілактичним закладам збільшено фінансування на медикаментозне забезпечення і харчування, було все зроблено, було встановлене високо сучасне обладнання на понад 150 мільйонів гривень, я думаю, показники мали бути кращимиВалентина Гінзбург
Звільнення з політичних мотивів?
Тим часом в опозиції вважають, що звільнені медики просто «не догодили» владі – не забезпечили на виборах «потрібні показники». Та сама Марганецька лікарня входила до округу з центром у Нікополі, де на останніх виборах до Верховної Ради на десятках дільниць перемогла опозиція.
Створили таку ситуацію, і зараз маніпулюють нашими високоосвіченими, професійними медичними кадрамиВладислав Романов
Наразі опозиція домагається продовжити контракти на роботу зі звільненими головними лікарями і взагалі припинити практику підписування таких контрактів на рік, адже це садить медиків «на гачок»: вони змушені більше думати не про клятву Гіппократа, а про догоджання обласному начальству.
Водночас у прокуратурі області порушень у звільненні лікарів наразі не знайшли. Прокурор області Наталія Марчук заявила: якщо медики були не задоволені умовами своїх контрактів, вони мали оскаржувати їх раніше.