Доступність посилання

ТОП новини

Томенко: опозиція не підтримає закон про вищу освіту від регіоналів


Микола Томенко
Опозиція не голосуватиме за законопроект «Про вищу освіту», розроблений народними депутатами фракції Партії регіонів Григорієм Калетніком, Сергієм Ківаловим і Миколою Сорокою. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова й інформації Микола Томенко («Батьківщина»).

Як повідомила прес-служба Томенка, представники низки студентських організацій вважають, що вищезгаданий законопроект «створює додаткові передумови для корупційних дій у вишах, безпідставно розширює повноваження ректорів та підпорядкованих їм адміністрацій, а також обмежує права трудових колективів загалом та студентів зокрема».

«Якщо перший законопроект, так званий законопроект Табачника, був мрією чиновників Міністерства освіти, щоб повністю контролювати навчальний процес у своїх інтересах, то законопроект Ківлова, Калетніка та Сороки – це законопроект тієї частини ректорів, які хотіли б повернути собі можливість повністю контролювати навчальний процес, починаючи із фінансових потоків та закінчуючи правом виключення студентів за будь-яких обставин», – заявляє депутат.

За його словами, у так званому «ректорському» законопроекті передбачено відновлення норми про вступний іспит до вишів, а також розширюються підстави для відрахування студентів, зокрема за порушення статуту і правил внутрішнього розпорядку вишу.

Томенко також заявив, що такий «корупційно-ректорський» законопроект не має шансів бути підтриманим у парламенті. «Сьогодні парламент чекає на законопроект, який уже декілька місяців розробляла робоча група при Кабінеті Міністрів за участю викладачів, студентів і ректорів, та який отримав досить високу оцінку громадськості, але й досі його не передано на розгляд Верховної Ради. Такий законопроект про вищу освіту, який враховує всі точки зору й інтереси, після широкого обговорення і дискусій у парламенті мав би шанс бути ухваленим», – наголосив депутат.

3 грудня в. о. віце-прем’єра, міністра соціальної політики Сергій Тігіпко повідомив, що Кабмін схвалив законопроект про вищу освіту. Водночас, за його словами, законопроект ще доопрацьовуватимуть.
XS
SM
MD
LG