Доступність посилання

ТОП новини

У сирійській опозиції і в Європі засудили виступ президента Сирії


Відеокадр: Башар аль-Асад виступає з промовою в Дамаску, 6 січня 2013 року
Речник сирійської опозиційної Національної коаліції Валід Бунні заявив у неділю, що промова президента Сирії Башара аль-Асада з його новими мирними пропозиціями має на меті зірвати дипломатичні зусилля з метою досягти миру в країні, які очолює спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав Лахдар Брагімі.

На цей час іншої реакції опозиційних сил іще немає, але, як вважають, вони відкинуть пропозицію Асада скликати конференцію національного примирення, бо твердо стоять на позиції, що для будь-якого примирення він має спершу відійти від влади. Так само опозиція вже відкидала раніше будь-які можливості переговорів із Асадом чи представниками його найближчого кола.

Тим часом у Європейському Союзі верховний представник із закордонних справ Катрін Аштон заявила в неділю, що ЄС не відступить від своєї вимоги, що Башар аль-Асад має піти з посади, щоб уможливити політичний перехід влади в Сирії.

А в Великій Британії міністр закордонних справ Вільям Гейґ назвав виступ президента Сирії «більш ніж лицемірним». За словами Гейґа з його запису у твітері, смерті, насильства і переслідування, про які згадував Асад, є його ж власним витвором.

Башар аль-Асад проголосив у неділю нову ініціативу, яка має на меті відновити мир у його країні – скликати конференцію національного примирення і почати розробляти нову конституцію. Водночас, виступаючи на телебаченні вперше від листопада, він відкинув можливість переговорів, за його словами, з опозиційними «маріонетками Заходу». Як заявив Асад, його ініціатива має шанс здійснитися лише в разі, якщо країни Заходу й сусідні арабські країни перестануть фінансувати «зрадників» і «кримінальників-убивць», як він назвав своїх збройних супротивників.
XS
SM
MD
LG