Доступність посилання

ТОП новини

Непокірна Тимошенко виступила проти «режиму Януковича»


Харків – Юлія Тимошенко оголосила акцію громадянської непокори. Ув’язнений колишній Прем’єр-міністр України таким чином протестує проти «політичних репресій» та страху у суспільстві, за які, на її думку, відповідає «режим Януковича». Про це вона написала у відкритому листі до Президента України. Лідер «Батьківщини», що зараз перебуває в харківській лікарні «Укрзалізниці», заявила, що від сьогодні вона відмовляється співпрацювати зі слідчими та судовими органами, а також заходити до своєї медичної палати. Перед тим тюремники оголосили, що не виявили слідів отрути у косметиці і миючих засобах, якими користується Юлія Тимошенко.

Відкритого листа Президенту України оприлюднив після побачення з Юлією Тимошенко її захисник Сергій Власенко.

«Я публічно кажу вам, що ми всі – я, Луценко і інші політв’язні, народ України – ми всі є політичними заручниками, яких ви тримаєте під оптичним прицілом. Я вважаю, що ми не маємо права з цим змиритися», – мовиться у листі.

Відтепер колишній Прем’єр-міністр відмовляється визнавати прокурорів та слідчих, Тимошенко перестає з ними спілкуватися та давати їм будь-які пояснення, або брати участь у кримінальних впровадженнях, бо вважає їх замовними. Також лідер «Батьківщини» відмовляється приїжджати до Київського районного суду на засідання у справі корпорації «ЄЕСУ», і в разі насильної доставки до суду обіцяє чинити опір.

За даними Сергія Власенка, від 8 січня Юлія Тимошенко перебуватиме в кімнаті для побачень, бо відмовляється заходити до своєї медичної палати, допоки там не знімуть камери відеоспостереження, а також у кімнатах особистої гігієни. Вона також вимагає прибрати з її палати цілодобовий караул біля її ліжка. Юлія Тимошенко називає ставлення до неї знущанням, а тому не дозволить проводити в палаті особистий огляд, або обшук речей.

Окрім цього, колишній прем’єр наполягає, щоб її охороняли лише жінки. У своєму відкритому листі вона наголосила: «Час мого терпіння та толерантності завершений».

У пенітенціарній службі Харківської області не підтвердили отримання такого відкритого листа. Раніше тюремники заявляли, що камери відеоспостереження вимушені встановити, дбаючи про безпеку Юлії Тимошенко.

Сама засуджена ще жодного разу не з’явилася на суді в Харкові, посилаючись на курс лікування, який проводять німецькі лікарі.

Отрути не знайдено – пенітенціарна служба

У вівторок тюремники заявили, що екс-прем’єр підозрює, що хтось зі сторонніх осіб додавав отруту в її миючі засоби та в косметику, мовляв, Тимошенко звернулася до них з такою скаргою в ніч на 5 січня.

Але, за результатами термінової перевірки експертів Харківського науково-дослідницького інституту судових експертиз імені Бакаріуса, миючі засоби та косметика «слідів розчинних солей «металевих отрут»: барію, свинцю, кадмію, миш’яку, талію, ртуті, вісмуту та цинку не містять». Про це йдеться в офіційному повідомленні пенітенціарного відомства.

Захисник екс-прем’єра Сергій Власенко відмовився коментувати ці дані.

«Пенітенціарна служба як завжди сьогодні надала не повну інформацію. Я радий, що експерти інституту Бакаріуса працюють. Я думаю, що ця справа буде мати певне продовження», – зазначив захисник.

Наступне засідання у справі «ЄЕСУ», за якою Тимошенко звинувачують у фінансових зловживаннях, заплановане у Харкові на 18 січня.

Дивитись коментарі (40)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG