Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко «вважає себе заручником політичних терористів – Плахотнюк


Харків – Юлія Тимошенко не вважає порушенням тюремної дисципліни та режиму свою акцію громадянської непокори проти «політичних репресій». Про це в середу заявив її захисник Олександр Плахотнюк. А в Харківській обласній прокуратурі зранку цього ж дня заявили, що акція засудженого екс-прем’єра, проголошена 8 січня, є незаконною. В пенітенціарній службі Харківщини додають, що небажання виконувати режимні заходи є порушенням Кримінально-виконавчого кодексу. Зазвичай це означає, що засудженому загрожує дисциплінарне покарання.

Захисник колишнього Прем’єр-міністра Олександр Плахотнюк, переказуючи розмову з лідером «Батьківщини», наголосив, що Тимошенко не вважає себе засудженою, а тому має право на громадянську акцію непокори.

«Вона не визнає себе засудженою, а вважає себе заручником політичних терористів. Говорити про те, що може бути застосоване покарання, передбачене Кримінально-виконавчим кодексом за порушення певного режиму, але, вибачте, у нас законодавством передбачена відповідальність за порушення прав людини, відповідальність за прихований відео-, аудіозапис. Ніхто ще відповідальності не поніс. Хоча фактів навіть не потрібно доводити. Крутять по телеканалах відео, але крайнього таки не знайшли. Якщо пенітенціарна служба вважає, що Тимошенко робить щось незаконне, нехай вони спробують в установленому законом порядку на неї вплинути, або притягти до відповідальності», – каже захисник Плахотнюк.

Камери відеоспостереження законні та працюють лише заради безпеки засудженої Тимошенко, говорить заступник начальника обласного управління Пенітенціарної служби України Андрій Лапінський. А в караулі, що перебуває безпосередньо в медичній палаті, чергують виключно жінки, й прибрати їх тюремники не мають права, бо це передбачає відомчий наказ Пенітенціарної служби України – це основні тези офіційної відповіді тюремників на вимоги Юлії Тимошенко, які вона озвучила у відкритому листі до Президента Віктора Януковича, зазначив Лапінський.

«Усі доводи, які вказані у відкритому листі, безпідставні. Хочу наголосити, що Юлія Володимирівна має статус засудженої. Таких людей, як вона, в Україні більше ніж сто тисяч. І у неї є права як у громадянина, але на них накладені певні обмеження. Ці обмеження прописані в Кримінально-виконавчому кодексі. Цей документ визначає роботу охорони, дотримання безпеки лікарні номер п’ять «Укрзалізниці», – наголосив заступник начальника обласного управління Пенітенціарної служби Андрій Лапінський.

Будемо вести переговори до останнього – тюремники

На запитання Радіо Свобода про можливе дисциплінарне покарання тюремники відповідають неохоче, мовляв, будемо вести переговори до останнього.

Виглядає, що наразі колишнього прем’єра не збираються карати. У Харківській обласній прокуратурі появу відкритого листа пов’язують із намірами Тимошенко затягнути судовий процес.

«Моє глибоке переконання, що акція непокори є капризом Юлії Володимирівни, спрямованим на формування хибної громадської думки про те, що нібито сталися порушення прав Юлії Володимирівни, це метод затягування судового процесу», – говорить головний прокурор Харківщини Геннадій Тюрін.

У звичайній тюремній практиці все виглядає не так уже й толерантно, зазначає Андрій Діденко, який у період 2002–2010 років відбував покарання в одній із українських колоній.

«Це може бути попередження, догани. А найсуворіше дисциплінарне покарання – це якщо людина перебуває під слідством в СІЗО, то може бути поміщена до 10 діб у карцер. А якщо вже засуджений, то може бути застосоване покарання до 15 діб в дисциплінарному ізоляторі, або до 3 місяців у приміщенні камерного типу», – пояснив Радіо Свобода колишній засуджений Андрій Діденко.

Кожне з дисциплінарних покарань передбачає певні обмеження, наприклад, заборону отримувати посилки чи мати побачення з рідними. За словами Андрія Діденка, який тепер як експерт Харківської правозахисної групи опікується проблемами засуджених, такі дисциплінарні заходи застосовуються дуже часто, разом з тим, як показує практика, засудженим дуже важко оскаржити стягнення в суді чи прокуратурі.

Тим часом Юлія Тимошенко і цю ніч проведе за межами харківської медичної палати. Учорашню вона провела в душовій кімнаті.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG