Доступність посилання

ТОП новини

Треба примусово розукрупнити олігархів (огляд преси)


Київ – Треба піти на найважче: примусово розукрупнити олігархів – поділити монополії. Те, що свого часу зробив Рузвельт у Штатах. Як переконує експерт «Газети по-українськи», не можна допускати ситуації, коли десяток сімей володіють активами, що в кілька разів перевищують український бюджет. Рано чи пізно слід буде законодавчим актом примусово зобов’язати їх продати частини активів. Встановити термін: якщо не продали, держава забирає. Тоді запустяться механізми конкуренції, переконаний експерт. Що ж до чинного Президента, то він, на думку політолога, влади не віддасть. Застосує все, «що прийде в його буйну голову». Пересварить вождів опозиції, піде на референдум. Може бути реалізований сценарій розколу країни, попереджає експерт у матеріалі, що має заголовок «У Януковича є лише один вихід – домовитися з Америкою і відпустити Юлю».

Дрогобицький нафтопереробний завод з 1 січня нинішнього року мертвий, зауважує дописувач газети «Голос України». Звісно, якщо не вважати за ознаки життя перетворення його на склад та «пункт розливу» купленого за кордоном пального. Можливо, ця схема задовольняє власника, оскільки приносить певні фінансові результати. І хоч він не одержує тих колосальних надприбутків, які мав би за нормальної діяльності підприємства, зате нічого і не вкладає, зазначає видання. Власники нафтопереробного підприємства, що постійно змінювалися, приходили з єдиною метою – викачати якнайбільше, за максимумом, прибутків і жодної копійки не вкласти у розвиток заводу, щоб вивести параметри його діяльності на сучасний рівень, до євростандартів. І все це відбувалося за мовчазної згоди Фонду держмайна, який володіє 25 відсотками акцій. Оця недолугість державного управління просто вражає, бо виходить за межі здорового глузду, зауважує видання.

Продаж медикаментів в аптечних кіосках став незаконним. Торгувати ними можуть тільки аптеки з великими торговими залами і спецобладнанням. Як констатують «Ізвєстія в Україні», більше всіх від нововведення постраждають жителі маленьких містечок і сіл. Адже великі торговельні мережі не йдуть в селища, медикаменти там продають в невеликих приватних кіосках. Люди не залишаться без ліків лише тоді, якщо бізнесмени орендують великі торгові площі і відкриють повноцінні аптеки, зазначає видання.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG