Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» бере під контроль Нацбанк України? (Європейська преса)


Прага – Західна преса публікує новий рейтинг економічної свободи у світі (Index of Economic Freedom), що його щорічно оновлюють спільно американський дослідницький центр The Heritage Foundation спільно з газетою The Wall Street Journal. Україна у цьому рейтингу вже нижче від Білорусі й Росії. Оглядачі вважають великою оборудкою російського «Газпрому» в Києві те, що Верховна Рада України обрала на посаду глави Нацбанку України сина одного з чільних функціонерів російського газового монополіста. Також західні військові експерти запитують: для чого Україна створила нову річну військову флотилію на західному напрямку?

Польська Gazeta Wyborcza аналізує новий індекс економічної свободу у світі за 2012 рік, де серед майже 180 країн світу Польща займає непогане для себе, як вважає газета з Варшави, 57-е місце. Перше місце у цьому рейтингу займає Гонконг, друге – Сінгапур, третє – Австралія. Китай тут, наприклад, лише 136-й, Росія – 139-а, Білорусь тут 154-а. Україна, навіть незважаючи на мінімальне покращення порівняно з 2011 роком, є у індексі економічної свободи лише на 161-му місці, серед таких економічних невдах, як Еквадор, Ангола, Узбекистан, Екваторіальна Гвінея. Індекс враховує, насамперед прозорість фінансової системи, низький рівень ставок кредитів, рівень міжнародних інвестицій, свободи торгівлі, рух робочої сили. Хоча аналітики кажуть, що цей індекс не завжди зюігається з рівнем виробництва, бо, наприклад, Китай є фактично другим у світі за об’ємами ВВП і перший за темпами зростання економіки, але у даному індексі Китай перебуває дуже низько.

Ще одна польська газета – Rzeczpospolita – публікує матеріал Тетяни Серветник, яка зауважує, що українська опозиція була обурена висуванням владною Партією регіонів на посаду глави Нацбанку України вихідця з донецького регіону Ігоря Соркіна, батько якого є чиновником високого рангу в російському «Газпромі». Експерти, на яких посилається газета, вважають, що таке призначення в Києві, незважаючи на протести опозиції, означає «зміни у фінансовій політиці України» та викликане важкими переговорами з Москвою у справі зниження ціни на російський газ. Газета називає це «трансфером «Газпрому» в Києві».

Лондонський часопис Janes Defence Weekly звертає увагу на створення Міністерством оборони України на західному напрямку «нової річкової флотилії» як західної частини українського військово-морського флоту з базуванням в Одесі. Про це було оголошено в Києві 3 січня. Лондонський часопис зауважує, що хоча відомі ще не всі кадрові та технічні особливості цієї нової військової структури, та все ж вона буде насамперед виконувати поліцейські і розвідувальні функції на водних кордонах України і здійснювати захист військових та економічних структур на західному напрямку, включаючи бурові установки, інші промислові будівлі.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG