Доступність посилання

ТОП новини

У КПУ стався повзучий переворот (огляд преси)


Київ – Захопившись боротьбою з внутрішньопартійними конкурентами, Петро Симоненко вперше у своїй політичній кар’єрі проґавив момент, коли тотальний контроль над фракцією КПУ відійшов її головному спонсору Ігорю Калетнику. Як стверджує тижневик «Коментарі», сьогодні Симоненко – просто формальне обличчя червонопрапорних, у чиєму розпорядженні лише пара-трійка вірних соратників. Повзучий переворот у рідних пенатах спровокував сам Петро Симоненко, який на виборах-2012 позбувся старої гвардії. Боячись удару у спину від своїх старих соратників і розчищаючи список для молоді, Симоненко думав, що так зміцнює свій вплив на процеси, але в результаті звільнив дорогу для амбіцій свого спонсора, у якого до молоді свій підхід.

У чиїх інтересах використовуватиметься ця молода енергія КПУ? Відповідь, на думку газетярів, очевидна: на користь їхніх однолітків, але вже з Партії регіонів. Крім того, найближчим часом українці можуть стати свідками прецікавої аукціонної штовханини між російським Кремлем та найновішими українськими олігархами за продаж «комсомолу». Стаття називається «У КПУ стався повзучий переворот».

«Хто відповість за парламентський безлад» – у статті під таким заголовком тижневик «Коментарі» стверджує, що у Партії регіонів немає людини, здатної реально консолідувати більшість у Верховній Раді. Відтак, журналісти допускають найгірший сценарій, коли створенням стійкої більшості займуться не переговорники, а репресивні органи.

Призначення регіонала Сергія Ларіна заступником Адміністрації Президента експерт газети «День» називає важливішим, ніж призначення голів Нацбанку й СБУ. Якщо Ларін справді отримає повноваження від Президента на серйозні кадрові зміни і на створення регіональної політики, то його вплив дорівняється до впливу Льовочкіна. У цій ситуації керівники областей, частина міністерств Кабміну будуть зав’язані на Ларіні, а не на Льовочкіну. До того ж саме від Ларіна залежатиме кадровий склад тієї чи іншої облдержадміністрації, зазначає видання.

Якщо перший склад Адміністрації Президента багато в чому підбирав сам Льовочкін, то цей склад формував він, але за вказівкою Президента. І тут не випадкова поява Ларіна і те, що істотна частина владних важелів виявиться саме у нього, зауважує газета «Сегодня». На думку експертів видання, нинішня конфігурація влади збережеться лише до листопада 2013-го. Наприкінці осені або вона в цьому ж вигляді стане тією командою, яка буде працювати на президентських виборах, або Янукович влаштує часткову зачистку, і тоді на вибори буде працювати вже оновлений склад, переконані експерти.

«Земельний терор» у Криму – одна з перешкод, що заважає півострову стати українським «Провансом», наголошує газета «День». У чорному ринку землі сьогодні найбільше зацікавлена влада, вважає експерт видання. Інша річ, що в Криму змінюються клани: то «смотрящі» з Макіївки, то з Єнакієва, і потім вони починають черговий переділ із використанням колишніх правоохоронних, а нині репресивних органів. Але цей переділ не можна сприймати як спроби навести лад. Тому що періодично виникають інформаційні приводи, втручається прокуратура, якісь кримінальні справи – це не з метою навести лад, а забезпечити захист інтересів чергового клану. На жаль, підсумовує експерт, так звана кримська еліта вже тривалий час «під’їдає крихти зі столу» своїх київських господарів від усього цього беззаконня. Заголовок статті – «Хто вони – власники Криму?».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG