Доступність посилання

ТОП новини

У центрі Чикаго українські сміливці пірнали в озеро


Свято Різдвяно-новорічного циклу Водохреща відзначали в українській діаспорі. Зокрема, в Чикаго в українських церквах відбулися святкові літургії і, звичайно ж, посвята води на подвір'ях біля храмів.
Різьблений хрест з льоду традиційно встановлюють на вулиці біля української парафії Святого Йосипа в Чикаго. Цьогоріч на свято Водохреща до церкви прийшло більш, ніж півтисячі віруючих, а освяченої води вистачило всім.

Про цілющі властивості свяченої води знають і українці в діаспорі. Проте, більшість не наважились пірнати у воду.

"Ми повинні воду пити, освячувати доми. Це є святе", - говорить мешканець Чикаго Богдан Кукуруза.

А парох церкви о. Микола Бурядник разом з помічниками цього року освятив чиказьке озеро Мічиган. В самому центрі Чикаго, серед хмарочосів і автострад, морозна погода не завадила українським сміливцям пірнути в холодну, проте освячену, воду. "Загартовуватися треба щодня",- радить Віталій Копитко, а тим паче на Водохреща.

"Я купаюсь кожен день, цілий рік. А Водохреща - це святе діло", - говорить він.

Багаторазовий чемпіон світу з боксу за версією WBF та восьмикратний чемпіон України 12 років живе в Чикаго і працює тренером у елітному спортклубі. В будь-яку погоду разом з групою українців тренується на березі озера Мічіган і стрибає у крижану воду на подив всім американцям. В той час, як в українському Чикаго колядують, у найстарішому українському Соборі Святого Миколая відбувся завершальний різдвяний концерт з назвою "Колядуймо разом". У столітньому храмі, збираються декілька поколінь українців з діаспори, щоб продовжити традицію різдвяної коляди.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG