Доступність посилання

ТОП новини

У Йорданії відбулися парламентські вибори попри бойкот ісламістів


Голосування – серйозна річ. Амман, Йорданія, 23 січня 2013 року
У Йорданії, де в середу відбулися парламентські вибори, явка на час закриття дільниць склала майже 57 відсотків, повідомили в Виборчій комісії країни.

Час голосування довелося продовжити на годину через те, що під кінець відведеного спершу часу в багатьох дільницях іще стояли черги охочих проголосувати попри заклики до бойкоту, з якими виступала ісламістська опозиція.

Поміркований ісламістський рух «Мусульманське братство» – найпотужніша, але опозиційна політична сила в королівстві, – заявив, що справжня явка склала 25 відсотків і що в перебігу голосування були здійснені численні фальсифікації, зокрема, «купівля» голосів і використання підроблених реєстраційних карток виборців.

Ісламісти з «Мусульманського братства» і ще кількох опозиційних організацій бойкотували вибори на протест проти виборчої системи, що, за їхніми словами, грає на користь вождів племен і прихильників влади, які переважають у сільській місцевості, і натомість дискримінує міське населення, серед якого сильніші позиції ісламістів.

Король Йорданії Абдалла Другий, зі свого боку, назвав вибори важливою віхою на шляху поступового процесу реформ, за якими повноваження парламенту мають розширитися.
XS
SM
MD
LG