Доступність посилання

ТОП новини

Королевська: невиплата «дитячих грошей» пов’язана з бюрократією


Наталія Королевська
Наталія Королевська
Мiнiстр соцiальної полiтики України Наталiя Королевська заявляє, що кошти на виплату допомоги при народженнi дитини в держбюджетi є, а затримка з їх виплатою пов’язана з бюрократичними непорозумiннями.

«Ухвалили нове положення. Якщо ранiше довiдку про склад сім’ї видавав ЖЕК, то нинi, згiдно з цим положенням Мiнiстерства внутрiшнiх справ, видає мiграцiйна служба. Мiграцiйна служба поки що не впорядкувала iнструмента видачi таких довідок», – сказала Королевська, роз’яснюючи ситуацiю з вiдмовою у виплатах матерiальної допомоги при народженнi дитини.

«Уже вчора провели нараду у першого вiце-прем’єра, який дав доручення вирiшити сьогоднi повнiстю це питання», – сказала мiнiстр.

За словами Королевської, сьогодні вранці була проведена зустрiч iз представниками МЗС, мiграцiйної служби і Мiнсоцполiтики. «Ми пiдготували звернення до кожної обласної державної адмiнiстрацiї для того, щоб вони поки що дотримувалися порядку видачi довiдок, який iснував ранiше, для того, щоб це питання було вирiшене. Протягом одного-двох мiсяцiв усi процедури ми вiдрегулюємо для того, щоб не було штучно створених перешкод», – сказала вона.

Як заявила Королевська, мiнiстерство звернулося до своїх спiвробiтникiв для того, щоб вони, вiдвiдуючи сім’ї, могли складати вiдповiднi довiдки вiд мiнiстерства, що дасть можливiсть вирiшити це питання.

Крiм того, за її словами, буде надiсланий вiдповiдний лист до обласних державних адмiнiстрацiй, щоб вони до впорядкування iнструмента видачi довiдок мiграцiйною службою видавали такi довiдки молодим матерям.

Королевська наголосила, що грошi на виплати допомоги при народженнi в державному бюджетi є. «Грошi є, усе перераховано. Тут питання не в грошах, це питання бюрократiї. Коли було ухвалено новий порядок, вiн не передбачав видачi вiдповiдних довiдок. Нинi ми змiнюємо цю процедуру, трохи її полегшимо. Це суто технiчне питання», – сказала вона.
XS
SM
MD
LG