Доступність посилання

ТОП новини

Захист Луценка подав чергову «заяву про злочин»


Захист Юрія Луценка подав до Чернігівської обласної прокуратури заяву про злочин, повідомила захисник і дружина колишнього міністра внутрішніх справ Ірина Луценко, слова якої наводить у п’ятницю сайт партії «Народна самооборона», яку Луценко очолює.

За словами Ірини Луценко, злочин має полягати в тому, що протягом п’яти днів перебування Юрія Луценка в київській клініці «Оберіг» адвокатів не допускають до нього, посилаючись на внутрішні інструкції, також відсутній телефонний зв’язок із підзахисним. На її думку, це порушує статті Конституції і Кримінально-виконавчого кодексу.

Як заявила дружина Луценка, це викликало здивування у прокурора Чернігівської обласної прокуратури, який наглядає за дотриманням законності працівниками Менської виправної колонії № 91, де колишній міністр відбуває покарання.

За словами дружини, прокурор порівняв захисників Юрія Луценка і колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко і «здивувався вибірковості доступу до підзахисного у клініці».

Юрій Луценко нині перебуває у приватній клініці «Оберіг» у Києві, де йому за його власний кошт здійснили операцію видалення поліпів у кишковику.

Державна пенітенціарна служба вже не раз пояснювала, що, згідно з вимогами Кримінально-виконавчого кодексу та Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, побачення засудженим надаються тільки у спеціально облаштованих кімнатах для побачень (інших приміщень для надання засудженим побачень нормативно-правові акти не передбачають), а поза межами виправних закладів таких кімнат, як правило, немає. Тому засудженим, які лікуються у стаціонарних відділеннях медичних установ поза межами виправних колоній, побачення не надаються.

Пенітенціарна служба також наголошувала, що здійснення телефонних дзвінків засудженими, які перебувають у лікувальних закладах, чинним законодавством не передбачено. Зокрема, Луценкові під час нинішнього перебування в лікарні такий дзвінок одного разу дозволяли як виняток.

Що ж до Юлії Тимошенко, то у спецблоці, який влаштували для її лікування в лікарні в Харкові, є спеціально облаштована кімната для побачень. Про телефонні розмови, які дозволяють там колишньому прем’єрові, пенітенціарії щоразу теж повідомляють як про виняток.
XS
SM
MD
LG