Доступність посилання

ТОП новини

Жириновський про рахунок за недобір газу для України: всі за все платять


Володимир Жириновський
Керівник фракції ЛДПР у Державній Думі Росії Володимир Жириновський заявляє, що не можна говорити про безкоштовні постачання енергоносіїв, тези про те, що «хтось когось годує», уже в минулому.

«Говорити про те, щоб отримувати газ безкоштовно, цього не можна. Всі за все платять», – сказав Жириновський сьогодні в Києві.

Він також зазначив, що в нинішній ситуації Росія не тисне на Україну, а виконує укладений раніше договір і хоче, щоб цей договір виконувала й Україна.

«Укладається угода – потрібно виконувати, не виходить – потрібно іншу укладати», – заявив Жириновський.

Російський «Газпром» виставив «Нафтогазові України» рахунок на суму близько 7 мільярдів доларів за недобір природного газу в 2012 році.

Речниця української компанії Олена Юр’єва наголосила, що «Нафтогаз» виконав усі фінансові зобов’язання перед «Газпромом», сплативши куплені 24,9 мільярда кубометрів газу. За її словами, українська компанія неодноразово інформувала «Газпром» про скорочення обсягів закупівлі газу в 2012 році.

Україна, за оцінками, у 2012 році купила 33 мільярди кубометрів російського газу (частка «Нафтогазу» з цього обсягу склала майже 25 мільярдів кубометрів). Загалом за контрактом від 2009 року, імпортований Україною обсяг мав би скласти 52 мільярди кубометрів.
XS
SM
MD
LG