Доступність посилання

ТОП новини

Регіонали пропонують заборонити поширення конфіденційної інформації про особу


Народний депутат України Олена Бондаренко (Партія регіонів) пропонує передбачити у законодавстві норму, яка не допускає збирання і поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди.

Як повідомляє сайт Верховної Ради України, Бондаренко зареєструвала в парламенті законопроект про внесення змін до закону України «Про інформацію».

Народний депутат пропонує в законі дати визначення поняття «інформація про фізичну особу» і прописати її правову регламентацію. Зокрема, у статті 11 прописати норму, згідно з якою «не допускаються збирання, зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, окрім випадків, визначених законом і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту і захисту прав людини». У законопроекті визначається, що до конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження.

Згідно із запропонованими змінами, кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, окрім випадків, передбачених законом.
XS
SM
MD
LG