Доступність посилання

ТОП новини

Війська Франції в Малі ввійшли до міста Тімбукту


Французькі вертолітники в Малі повертаються на базу після взяття Тімбукту, 28 січня 2013 року
Французькі війська повідомили в понеділок, що ввійшли до Тімбукту, захопленого раніше ісламістами міста в західноафриканській державі Малі, стара частина якого є об’єктом світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Як заявив речник військових полковник Тьєррі Буркар, вхід військ Франції і Малі до Тімбукту відбувся без боїв із ісламістами, але французькі і урядові малійські війська ще не повністю контролюють місто.

У Франції президент Франсуа Олланд заявив цього ж дня, що спільна операція в Малі триватиме до перемоги над ісламістами. За його словами, наступ ісламістів на підконтрольні урядові Малі території вже зупинений, тепер триває повернення під владу уряду північної частини країни, яка все ще перебуває під владою ісламістів. Олланд додав, що допомогти Малі відновити територіальну цілісність мають у першу чергу інші африканські держави.

За кілька годин до вступу до Тімбукту мер міста повідомив у понеділок, що ісламісти перед відступом спалили кілька днів тому унікальну бібліотеку стародавніх рукописів, Інститут Ахмеда-Баби. За його словами, в цій «катастрофі» знищені тисячі старовинних документів.

Минулого року ісламісти, захопивши Тімбукту, знищили там багато історичних мечетей і мавзолеїв. Ці пам’ятки належали до суфійського різновиду ісламу, який радикальні ісламісти вважають неправильним.

У суботу урядові війська Малі і військові Франції відновили урядовий контроль над містом Ґао, яке доти було ще однією з головних твердинь повстанців-ісламістів.

Франція почала операції проти повстанців у Малі близько двох тижнів тому і нині має в цій державі близько двох з половиною тисяч своїх військових. Рада безпеки ООН раніше санкціонувала введення до Малі спеціальних міжнародних сил під проводом африканських держав і за підтримки європейських та інших держав світу – AFISMA («Міжнародна місія підтримки під африканським керівництвом у Малі»).

Значну частину території Малі на півночі цієї держави контролюють радикальні ісламісти. Їхні угруповання, частина яких пов’язана з терористичною мережею «Аль-Каїда», практично повністю взяли на себе контроль над регіоном після того, як у першій половині минулого року відбили цю частину країни в урядових сил спільно з повстанцями народу туарегів. Туареги спершу односторонньо проголошували там свою «державу Азавад», але потім відмовилися від цього, коли ісламісти відібрали в них контроль над регіоном.
XS
SM
MD
LG