Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр-міністр Японії запропонував саміт із Китаєм


Сіндзо Абе, архівне фото
Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив сьогодні, що варто було б провести саміт із Китаєм для поліпшення відносин між двома країнами, які значно погіршилися останніми місяцями, головно через територіальну суперечку, що загострилася минулої осені.

Тим часом у Китаї генеральний секретар ЦК Компартії Китаю Сі Цзіньпін заявив сьогодні у виступі перед членами Політбюро ЦК, що його країна ніколи не піде на поступки в територіальному питанні.

Минулого тижня Сі Цзіньпін заявив послові Японії в Пекіні, що хоче розвивати двосторонні відносини і міг би розглянути можливість провести саміт між ними.

Сіндзо Абе, зі свого боку, ще кілька тижнів тому заявляв, що не має наміру вести переговори з Китаєм для врегулювання територіальної суперечки.

У вересні минулого року з новою силою спалахнула давня суперечка між Китаєм і Японією навколо групи островів у Східнокитайському морі, які в Японії називають Сенкаку, а в Китаї Дяоюй чи Дяоюйтай і які фактично контролює Японія; свої права на них заявляє також Тайвань. Напруженість різко зросла після того, як уряд Японії купив у державну власність кілька з цих островів у приватної особи, яка за японським правом вважалася їхнім власником. Архіпелаг із п’яти островів і трьох скель не заселений, але розташований на перетині стратегічно важливих морських шляхів, а його околиці багаті на рибу. За припущеннями, шельф островів також багатий на нафту і газ.
XS
SM
MD
LG