Британське аналітичне видання OpenDemocracy оприлюднило розлогий матеріал редактора київського незалежного видання «Українська правда» Сергія Лещенка, у якому автор стверджує, що з двох імовірних міжнародних шляхів для Києва на сьогодні: звільнення Тимошенко й просування України до ЄС чи намагання розправитися з Тимошенко у судовому порядку та шантажувати Захід об’єднанням України з Митним союзом під егідою Росії – Президент Янукович вибрав саме другий. Глава нинішньої України, як зауважує Лещенко, демонструє цим, що до президентських виборів 2015 року Тимошенко не звільнять з в’язниці. Тут також оприлюднюють деяку новішу інформацію про швидке зростання всевладного засилля «сім’ї» Президента Януковича в Україні. Як прогнозує Лещенко, варто очікувати приходу у прем’єрське крісло члена згаданої «сім’ї» – банкіра, бізнесмена і на сьогодні віце-прем’єра уряду Сергія Арбузова, якому для нарощування його бізнес-позицій не лише «зробили» фактично фіктивне звання «одного з найкращих банкірів Східної Європи», але й «купили успішний футбольний клуб, харківський «Металіст», який має шанси успішно виступити в Лізі Європи цього сезону».
Оглядач Financial Times Нік Батлер висловлює думку про ризиковану бізнес-гру світової енергетичної корпорації Royal Dutch Shell, яка зробила рішучий крок з наближення до прогнозованої «радикальної зміни європейського газового ринку», пов’язаної зі ймовірним посиленням ролі сланцевого газу в усій Європі. Аналітик вважає, що величезна інвестиція Shell в Україну (понад 10 мільярдів доларів) означає не лише наміри реалізувати її в цій державі у найближчі 5 років, але й навіть почати експорт сланцевого газу з українських теренів до Європи. Правда, як зауважує Нік Батлер, це є смертельною загрозою для дітища Путіна – «Газпрому», і за цим протистоянням цікаво буде спостерігати у найближчі роки. Правда, становище Shell ускладнюється тим, як наголошує Нік Батлер, що компанія має «деякі дуже суттєві інвестиції в Росії, включно з величезним родовищем «Сахалін -2». Лондонський експерт вражений такими великими енергетичними ризиками раніше дуже обережної та консервативної міжнародної компанії.
Польська Gazeta Wyborcza публікує цілу низку матеріалів про Україну. Видання з Варшави інформує про підсумки зустрічі в Брюсселі глави закордонної політики ЄС Катрін Аштон з новим главою дипломатичного відомства України Леонідом Кожарою, де Аштон попередила, що час для виконання Києвом оголошених ЄС ще в листопаді-грудні 2012 року умов для наближення підписання угоди між Україною і ЄС втікає швидко. Глава дипломатії ЄС нагадала, що без подолання проблем «вибіркового правосуддя» із одночасним звільненням з ув’язнення лідерів опозиції, удосконалення демократії в Україні важко говорити про конкретне просування влади в Києві до підписання важливої угоди з ЄС. Тут також нагадують, що часу до саміту 26 лютого на найвищому рівні між ЄС та Україною залишається все менше. Польська газета також оприлюднила у четвер розлогий матеріал Павла Залєвського – євродепутата, прихильника просування України до ЄС. Головний посил цього політика тут: «Націоналізм віддаляє Україну від Європи». Автор також вважає, що «внаслідок внутрішнього політичного дрейфу Україна здійснює все більший крен у бік інтеграції з Митним союзом під егідою Росії».