Доступність посилання

ТОП новини

У Китаї засудили двох тибетців за «підбурювання до самоспалень»


Суд у Китаї, у провінції Сичуань у центрі країни, засудив сьогодні двох тибетців, звинувативши їх у підбурюванні інших тибетців до протестних самоспалень.

За повідомленнями, один із засуджених отримав вирок смертної кари з дворічним відкладенням, що на практиці майже завжди означає подальшу заміну на довічне ув’язнення; інший, племінник першого, засуджений на 10 років позбавлення волі.

Як стверджують матеріали суду, ці двоє підбурили до самоспалення вісім інших тибетців у провінції Сичуань, із яких троє внаслідок цього загинули минулого року.

Від 2009 року в Китаї тривають кілька хвиль самоспалень тибетців, остання й найбільша з них – із березня 2011-го. Більшість із близько ста таких випадків сталась у провінціях Сичуань і сусідніх Ґаньсу і Цінхай, які межують із сучасним Тибетським автономним районом Китаю і на частині територій яких тибетці живуть споконвіку і становлять більшість населення.

Тибетці у вигнанні заявляють, що таким чином їхні співвітчизники в Китаї протестують проти політики китайського уряду щодо тибетської меншини, яка, на думку критиків влади Китаю, зазнає придушень у релігійній і культурній сферах. Влада Китаю називає учасників самоспалень злочинцями, які «підривають суспільну стабільність».
XS
SM
MD
LG