Доступність посилання

ТОП новини

Грип наступає... (ВІДЕО)


За даними Міністерства охорони здоров'я України
За даними Міністерства охорони здоров'я України
Всесвітня організація охорони здоров’я в щотижневому бюлетені повідомляє, що в багатьох країнах Європи грип уже переступив епідемпоріг. В Україні епідемію грипу очікують на початку – в середині лютого.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги, оскільки грип дуже часто дає важкі ускладнення і може викликати епідемію, що не характерно для інших респіраторних вірусів. Відрізнити симптоми грипу від інших вірусних інфекцій важко, і вони дуже схожі. Навіть класична картина грипу може бути подібна до перебігу того ж парагрипу або аденовірусної інфекції – деякі штами також можуть дуже подібно перебігати.

​Класичному грипу притаманна лихоманка, причому ця лихоманка може тривати декілька днів, виражене нездужання, біль у м’язах, ломота у всьому тілі, сухий кашель, нежить, біль у горлі. Проблема в тому, що ці ж симптоми можуть спостерігатися і при інших гострих респіраторних вірусних інфекціях.

Чому українці бояться вакцинації?

Лікарі називають найкращим методом профілактики грипу – вакцинацію. Однак українці не поспішають зі щепленнями.

Довкола питання вакцинації циркулює багато негативу. Це і питання якості вакцини, і їхньої ціни, і недостатній рівень санпросвітньої роботи, з поясненнями, наскільки це важливо для захисту здоров’я.

Незрозумілим є також те, хто має взяти на себе це завдання. Серед громадян побутує думка, що лікарі зацікавлені в збуті вакцини, як і інших медпрепаратів. Медпрацівники натякають, що популяризувати вакцинацію мали б керівники компаній, які зацікавлені в тому, щоб їхні співробітники не хворіли.


Коментарі зі сторінки передачі «Ми разом» у Фейсбуці


Більшість противірусних препаратів є малоефективними – медик

Доктор медичних наук, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної академії післядипломної освіти імені Шупика Алла Волоха вважає, що більшість так званих противірусних або імуностимулюючих препаратів насправді є малоефективними і не допомагають як у профілактиці, так і в лікуванні самого захворювання.

Більшість противірусних препаратів є малоефективними – медик
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:12:07 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Ми разом

30.01.2013
«При грипі важливо хворобу вилежати» – порада лікаря

«Грип завжди безжалісний і буде забирати свої жертви, слабших, декретованих дітей, їм варто робити щеплення» далі
29.01.2013
Луганці робити щеплення від грипу не поспішають

«Можна зробити щеплення тільки після огляду лікарем і призначення лікарем цього щеплення» далі

29.01.2013
Народною медициною по грипу – кияни

Щоб не захворіти грипом, медики радять повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми й користуватися лише одноразовими серветками. Тим часом мешканці столиці перевагу віддають народній медицині і лише у випадку високої температури звертаються до лікаря. далі
  • Зображення 16x9

    Інна Кузнецова

    Була керівником Київського бюро Радіо Свобода впродовж останніх 14 років життя (30.03.1963 – 16.09.2023). Закінчила факультет журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. Працювала кореспондентом, політичним оглядачем Національного радіо, головним редактором Радіо Ера FM.

XS
SM
MD
LG