Доступність посилання

ТОП новини

ВАСУ відмовив Вітренко щодо указів Ющенка про вшанування борців за волю України – газета


Наталя Вітренко біля пам’ятника Ленінові в Києві, фото 9 травня 2011 року
Наталя Вітренко біля пам’ятника Ленінові в Києві, фото 9 травня 2011 року
Газета «Україна молода» повідомила в вівторок, що Вищий адміністративний суд відмовив лідерові Прогресивної соціалістичної партії України Наталі Вітренко в задоволенні її касаційної скарги і тим остаточно підтвердив законність указу колишнього Президента Віктора Ющенка про вшанування борців за волю України.

Коли Вищий адмінсуд ухвалив таке рішення, газета не написала.

Видання нагадало, що Вітренко оскаржувала указ, яким свого часу Ющенко вшанував борців за українську незалежність у XX столітті, від вояків УНР до бійців УПА. Позивачка, таким чином, пройшла всі інстанції в Україні: після численних слухань Окружний адмінсуд Києва у липні 2011 року відхилив її позов, в апеляції Вітренко відмовив і Київський апеляційний адмінсуд. За повідомленням газети, лідер ПСПУ неодноразово заявляла, що має намір пройти в цій справі всі судові інстанції, навіть Європейський суд із прав людини.

Відповідно до цього указу, що його Ющенко підписав наприкінці січня 2010 року, в останні дні свого президентства, учасниками боротьби за незалежність України визнаються члени формувань Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави (Гетьманату), Української військової організації, Організації народної оборони «Карпатська Січ», Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, Української головної визвольної ради й інших військових формувань, які боролися за незалежність України.
XS
SM
MD
LG